ATAKUM A DEVLET HASTANESİ

Atakumlulara verdiği söz doğrultusunda ilçeye bir hastane kazandırmak için girişimlerini ve çalışmalarını sürdüren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Sağlık Bakanlığı ndan gelen yetkililere, hastane yapımı için düşünülen kültür merkezi binasını ve arazi

ATAKUM A DEVLET HASTANESİ
Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Yusuf Köksal, Samsun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Hasan Rıza Aydın ve Sağlık Bakanlığı İnşaat Daire Başkanlığı ndan Mimar Nagehan Öztürk ü konuk eden, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, misafirlerine Atakum da hastane olabilecek alanları gezdirdi.

BİNA UYGUN GÖRÜLDÜ
Yetkililer, bu alanlar içerisinde yaklaşık 17 dönümlük bir alanı bulunan ve üzerinde kültür merkezi olarak kullanılması planlanan bir binanın olduğu araziyi uygun gördüler. Yetkililer, binada yapılacak tadilatlarla buranın görüntüleme merkezi, laboratuvar, idari birim ve daha birçok amaçlı olarak kullanılabileceğini, arazinin diğer bölümüne de yataklı servisin yapılabileceğini belirttiler.
İlçelerine bir hastane kazandırmak için yaptıkları girişimlerin olumlu sonuçlarını görmeye başladıklarını belirten Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “İlk olumlu adım Sağlık Bakanlığı ndan yetkili bir heyetin gelerek hastane alanını belirlemesidir. Şimdi ikinci adıma geçiyoruz. O da bu arsaya uygun bir projenin hazırlanmasıdır. İlçenin ihtiyaçları göz önüne alınacağına ve en kısa zamanda projenin hazırlanacağına inanıyorum. Ardından bir sonraki adıma yani inşaat aşamasına geçilecektir şeklinde konuştu.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da bir kişi mantar toplarken kafasından vuruldu

1 Samsun'da bir kişi mantar toplarken kafasından vuruldu

10 Aralık Pazartesi Samsun hava durumu

2 10 Aralık Pazartesi Samsun hava durumu

Yılport Samsunspor'dan Antalya planı

3 Yılport Samsunspor'dan Antalya planı

Samsun'da Hürriyet Mahallesi Muhtarı'ndan acı haber

4 Samsun'da Hürriyet Mahallesi Muhtarı'ndan acı haber

7'den 70'e Samsunspor

5 7'den 70'e Samsunspor

Dananın kuyruğu Sakarya'da kopacak

6 Dananın kuyruğu Sakarya'da kopacak

Samsun'da torbacılar adliyede

7 Samsun'da torbacılar adliyede

Samsun'da hırsızlığın böylesi!

8 Samsun'da hırsızlığın böylesi!

Profesörlerden kritik uyarı

9 Profesörlerden kritik uyarı

Görenler şaştı kaldı! Korku filminden çıkmış gibi...

10 Görenler şaştı kaldı! Korku filminden çıkmış gibi...