BAŞKAN GENÇ, MİLLİLERİ AĞIRLADI

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsun da düzenlenecek olan U21 İşitme Engelliler Dünya Basketbol Şampiyonası na katılan mili takım oyuncuları Meşe Kültür Tesisleri nde ağırladı.

BAŞKAN GENÇ, MİLLİLERİ AĞIRLADI
U21 İşitme Engelliler Dünya Basketbol Şampiyonası na katılmak üzere Samsun a gelen Türk Milli Takımı, Canik Belediyesi Meşe Kültür Tesisleri nde piknik yaparak şampiyona öncesi moral depoladı. Kız ve Erkek Basketbol Takımlarının oyuncuları ile antrenörlerden oluşan 40 kişilik kafilenin bir araya geldiği piknikte Milli Takımı Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hamza Aygün ile birlikte ziyaret eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, şampiyona öncesi sporculara başarı diledi.
Engelli olanın insan değil, şehirler olduğuna dikkat çeken Genç, İnsanlar istedikleri kuruma, istedikleri yere rahatça ulaşamıyorsa o şehir engellidir. 21. yüzyılda herkesin, her yere ulaşabildiği bir şehir için çalışıyoruz. İnsanlarımız şehirleri engelsizce kullanmalıdır. Biz insanlarımızın önündeki bu engelleri kaldırmak istiyoruz. Her insanımız kaldırımından binalarına, ulaşımına kadar her haliyle engelsiz bir şehirde yaşamanın keyfini yaşama hakkına sahiptir dedi.
Türkiye de 8,5 milyon, Samsun da ise 110 binden fazla engelli vatandaşın bulunduğuna işaret eden Genç, Engelli insanlarımızın hayata katılma oranları son derece düşük. Bu insanlarımızı aktif hale getirmek bizlerin görevidir. Engelli vatandaşlarımıza fırsat verildiğinde onların neler başarabildiğini çok iyi biliyoruz. Engellilik, sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur. Engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak hepimiz için insanlık görevidir diye konuştu.
Sporcularıyla yakından ilgilenen Başkan Genç, milli takımı Canik te ağırlamaktan mutluluk duyduklarını da söyledi. Ziyaret sonunda milli takım antrenörleri tarafından ziyaretin anısına Başkan Osman Genç e İşitme Engelliler Basketbol Türk Milli Takımı nın forması hediye edildi.
4-12 Temmuz 2014 tarihleri arasında Yaşar Doğu Spor Salonu nda yapılacak olan U21 İşitme Engelliler Dünya Basketbol Şampiyonası na 10 ülkeden 160 sporcu katılacak. 


EN ÇOK OKUNANLAR

Tekin, adaylık için istişarede

1 Tekin, adaylık için istişarede

Hayati Tekin sahaya iniyor

2 Hayati Tekin sahaya iniyor

Demirtaş ve Numanoğlu Haberaks'ta

3 Demirtaş ve Numanoğlu Haberaks'ta

Taner Taşkın: '3'üde atsak berabere biterdi'

4 Taner Taşkın: '3'üde atsak berabere biterdi'

Protokol tam kadro

5 Protokol tam kadro

Bodrum'da kurtardı, Sakarya'da olmadı

6 Bodrum'da kurtardı, Sakarya'da olmadı

Hakem kararıyla 2-2

7 Hakem kararıyla 2-2

Eşini ve çocuğunu öldürdükten sonra intihar girişiminde bulunan şahıs hayatını k

8 Eşini ve çocuğunu öldürdükten sonra intihar girişiminde bulunan şahıs hayatını k

Samsun'da balık bereketi

9 Samsun'da balık bereketi

Bilecik'te yol verme meselesi kanlı bitti: 1 yaralı

10 Bilecik'te yol verme meselesi kanlı bitti: 1 yaralı