Davalık konsey

Atakum Kent Konseyi genel kurulları davalık oluyor. Murat Erkan, Kent Konseyi nin tek başkanının kendisi olduğunu belirterek, Konuyu mahkemeye taşıyacağız, gerekli hazırlıkları yapıyoruz dedi\r\n

Davalık konsey
29 Mayıs 2014 tarihinde yapılan ve Murat Erkan ın başkan seçilmesiyle sonuçlanan Atakum Kent Konseyi Genel Kurulu nda konuşan Belediye Başkanı İshak Taşçı, Murat Erkan ı konsey başkanı olarak tanımıyorum demişti. Önceki gün Başkan Taşçı nın çağrısıyla Atakum Kent Konseyi Genel Kurulu toplanarak, Bekir Şişman ı başkan seçti. Böylece Atakum Kent Konseyi nde iki başkan ortaya çıktı.

YASAL DEĞİL
Dün bir basın toplantısı düzenleyen Murat Erkan, konuyu mahkemeye taşıcaklarını ve gerekli hazırlıklara başladıklarını söyledi.  Atakum Kent Konseyi nin tek başkanının kendisi olduğunu belirten Murat Erkan, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı nın öncülüğünde önceki gün düzenlenen Atakum Kent Konseyi Genel Kurulu yasal değildir. Geçtiğimiz günlerde de üçüncü genel kurulumuzu yaptık. Kent konseyi yönetmeliğinde, İlk dönem 2, ikinci dönem 3 yıllığına başkan seçilir , Kent konseyi belediye başkanı davetiyle oluşturulur şeklinde bir ifade var. Başkan Taşçı da bu maddeden bahsediyor ki buna kimsenin de itirazı yok. Ancak bu durum kent konseyinin hiç olmadığı, kurulmadığı yerlerdeki oluşum için geçerlidir. Atakum İlçesinde bir tane kent konseyi var ve o kent konseyinin de başkanı Dr. Murat Erkan, yani benim diye konuştu.

KENDİLERİNE GÖRE YORUMLAMIŞLAR
Başkan Taşçı öncülüğünde gerçekleştirilen genel kurulun kimseye haber verilmeden yapıldığını savunan Dr. Erkan şunları söyledi: Atakum İlçesi nde bir toplantı güya Başkan Taşçı nın çağırısı üzerine gerçekleştiriliyor. Samsun daki derneklerin, odaların, vakıfların kısacası hiç kimsenin haberinin olmadığı bir toplantıdır. Bakanlıktan aldıklarını söylediği bilgiye bakıyoruz; İlgili bakanlığın hukuk müşavirinden alınmış bir bilgi ama durumu kendilerine göre yorumlamışlar. Aynı yönetmeliğin 2009 yılında geldiği son şekle bakılmamış.  Bizim iyi niyetli olmadığımızı söyleyen Başkan Taşçı ya soruyorum. Biz kendisinden bir ay boyunca randevu istedik. Bize olumlu bir dönüş yapılmadı. Biz herşeye rağmen kendisine katkı sunacağız. Anti demokratik davranıp, Atakum u sahiplenen insanları yok saymış olsa da biz bunu yapacağız. Kendisinin takındığı tavrı AK Partililerin de tasvip etmediğini biliyorum. Atakum Kent Konseyi olarak çalışmaya, vatandaşımıza katkı sunmaya devam edeceğiz.

Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU 


EN ÇOK OKUNANLAR

Silahlı kavga: 1 ölü

1 Silahlı kavga: 1 ölü

Gündem transfer

2 Gündem transfer

Samsun'da intihar girişimi!

3 Samsun'da intihar girişimi!

Arayışa devam

4 Arayışa devam

Atatürk Stadı kapalı gişe

5 Atatürk Stadı kapalı gişe

Son idman Sakarya'da

6 Son idman Sakarya'da

Liderliğe gittiler

7 Liderliğe gittiler

Hoşgeldiniz

8 Hoşgeldiniz

Kaza yaptı, otomobili bırakıp kaçtı

9 Kaza yaptı, otomobili bırakıp kaçtı

15 Aralık Cumartesi Samsun hava durumu!

10 15 Aralık Cumartesi Samsun hava durumu!