Şirketlere tanınan 1 yıllık süre sona eriyor!

Anonim ve limited şirketlerin sözleşmelerini Türk Ticaret Kanunu na uyumlu hale getirmeleri için tanınan süre 30 Haziran da sona erecek.\r\n

Şirketlere tanınan 1 yıllık süre sona eriyor!
Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, anonim ve limited şirketlerin sözleşmelerini, Türk Ticaret Kanunu na (TTK) uyumlu hale getirmeleri için öngörülen sürenin 30 Haziran da sona ereceğini bildirdi.
Yazıcı, yazılı açıklamasında, yeni Türk Ticaret Kanunu ile şirketlere yönelik reel hayata uygun birçok yeni düzenleme getirildiğini ve şirketlerin bu düzenlemelere adapte olabilmesi için birtakım geçiş süreleri öngörüldüğünü ifade etti.
Bu kapsamda, anonim şirketlerin esas sözleşmelerini ve limited şirketlerin şirket sözleşmelerini TTK ya uyumlu hale getirmeleri için kanunda 1 yıllık süre tanındığını anımsatan Yazıcı, şunları kaydetti:
Şirketlerimiz için tanınan bu süre 30 Haziran 2014 te doluyor. Şirketlerimizin gerekli değişiklikleri yapmaması durumunda, sözleşmelerdeki düzenlemeler yerine anılan tarihten sonra kanundaki ilgili hükümler uygulanmaya başlayacak.


EN ÇOK OKUNANLAR

Silahlı kavga: 1 ölü

1 Silahlı kavga: 1 ölü

Atatürk Stadı kapalı gişe

2 Atatürk Stadı kapalı gişe

Samsun'da intihar girişimi!

3 Samsun'da intihar girişimi!

Gündem transfer

4 Gündem transfer

Arayışa devam

5 Arayışa devam

Dikkat çeken ayrıntı

6 Dikkat çeken ayrıntı

Hoşgeldiniz

7 Hoşgeldiniz

Liderliğe gittiler

8 Liderliğe gittiler

Son idman Sakarya'da

9 Son idman Sakarya'da

Bu üçlü sınırda

10 Bu üçlü sınırda