Yardım ettim, ediyorum, edeceğim

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Haberaks TV de ekranlara gelen Samsun un Nabzı programında Samsunspor la ilgili çok önemli açıklamalar yaptı.

Yardım ettim, ediyorum, edeceğim
SİYASET MALZEMESİ YAPMADIM 
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Haberaks TV de ekranlara gelen Samsun un Nabzı programında Samsunspor la ilgili çok önemli açıklamalar yaptı. Samsunspor a her zaman yardımcı olduğunu, yasalar ve kanunların kendisine verdiği yetki ölçeğinde yardım etmeye de devam edeceğini belirten Başkan Yılmaz, şunları söyledi: Fakat sadece benim yardımcı olmam yetmiyor. Topyekün bir kentsel vizyonla toparlanabilecek durumda. Geçen sezon Samsunspor a 18 milyon lira harcandı. Bu şehir harcadı. Bunun en az 5 milyon lirasını eski Bakanımız Suat Kılıç buldu.

YAZIK GÜNAH DEĞİL Mİ 
Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç, henüz daha iki aylık Bakan değilken 1 milyon liraya yakın para buldu. Ben de verdim. Bir sürü işadamı elinin taşın altına koydu. Bu kadar büyük özveriyle ortaya koyduğumuz çabanın karşılığı finaldeki oyun olmamalıydı. Paralar buza yazı yazar gibi yok olup gidiyor. 15 milyon liradan hesap edersek son 10 yılda şehrin 150 milyon lirası Samsunspor a gitti. Bu parayla Samsun a iki tane 5 yıldızlı otel yapılırdı. İki tane 35 bin kişilik stat yapılabilirdi. Yazık günah. Paralar öyle kolay bulunmuyor.  

ŞOV YAPANLARDAN OLMADIM 
Samsunspor a yapabileceğimi yaptım. Bundan sonrada yapacağım. Başkada yapacak kimse yok zaten. Biz yapmazsak kim yapacak. Futbola destek olmak herkesin işidir. Belediye başkanı olarak başta benim işimdir. Ama şov yaparak değil. Boynuma atkı takarak siyasi şov yapanlardan hiç olmadım. Siyasi atmosferlerde bana sordukları zaman Samsunspor a yardımcı olmayacağım dedim. Niye dedim bunu Samsunspor a yardım etmeyi bir siyaset malzemesi yapmamak için. Samsunspor u siyaseten kullanmamak için yaptım. Siyasi şovlar yapmadım, hep net oldum.  


EN ÇOK OKUNANLAR

13 Aralık Perşembe Samsun hava durumu! O ilçelerde kar yağışı bekleniyor

1 13 Aralık Perşembe Samsun hava durumu! O ilçelerde kar yağışı bekleniyor

Samsun'a yeni ekspres hattı! İşte saat ve güzergahları

2 Samsun'a yeni ekspres hattı! İşte saat ve güzergahları

Samsun istedi ama Samsung Rize geliyor

3 Samsun istedi ama Samsung Rize geliyor

Samsun'da sosyal medya fenomenlerine operasyon

4 Samsun'da sosyal medya fenomenlerine operasyon

İkisi de tribünde

5 İkisi de tribünde

Megastar Tarkan'ın 'çok yakında' paylaşımı heyecanlandırdı

6 Megastar Tarkan'ın 'çok yakında' paylaşımı heyecanlandırdı

Karadeniz'de buzda dans!

7 Karadeniz'de buzda dans!

Suat Çakır: '6222 sadece bize mi var?'

8 Suat Çakır: '6222 sadece bize mi var?'

Samsun'da öğrenci servisi kaza yaptı: 14'ü öğrenci, 16 yaralı

9 Samsun'da öğrenci servisi kaza yaptı: 14'ü öğrenci, 16 yaralı

Elektrik akımına kapılan şahıs Samsun'da hayatını kaybetti

10 Elektrik akımına kapılan şahıs Samsun'da hayatını kaybetti