Nöbete ara, eyleme devam

Tarım Meslek Lisesi ve Anadolu Tarım Meslek Lisesinin yıkılmaması için 15 gündür okul önünde nöbet tutan veli ve öğrenciler nöbete son verdi. Grup Ramazan ayı boyunca iftarlarda ve iftar sonralarında buluşacak\r\n

Nöbete ara, eyleme devam
Tarım Meslek Lisesi ve Anadolu Tarım Meslek Lisesi önünde 15 gün sürdürdükleri nöbet eylemine son veren veliler ve öğrenciler Ramazan ayı boyunca iftar ve iftar sonrası buluşmalarla okul önünde bir araya gelecek.

‘TERMOSUNU AL DA GEL’
Tarım Meslek Lisesi ve Anadolu Tarım Meslek Lisesi önünde okullarının yıkılmaması için 15 gün nöbet tutan öğrenci ve veliler ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri nöbete son verdi. Ramazan ayı nedeniyle nöbet tutacakların zor durumda kalmaması için böyle bir karar aldıklarını söyleyen eski Okul Aile Birliği Başkanı Nihal Gürpınar, “15 gün boyunca nöbetimizi sürdürdük. Nöbetimize son vermiş olmamız direnişimize son verdiğimiz anlamına gelmiyor. Çarşamba günü iftardan sonra ‘Termosunu al da gel’ adlı bir buluşma kampanyası başlatacağız. Her akşam iftardan hemen sonra okulumuzun önünde bir araya gelmeye devam edeceğiz. Okulumuzu bırakmadığımız, mahkemenin takipçisi olduğumuzu ortaya koymaya devam edeceğiz. Öte yandan okulun bahçesinde iftar buluşmaları yapmak için ilgili kurumlara izin başvurularımızı yapıyoruz” dedi. 

‘DERDİMİZ OKULUMUZ’
Nöbet eylemleri süresinde kendilerini küçük düşürmeye, önemsiz göstermeye yönelik çaba içerisine girenler olduğunu öne süren Nihal Gürpınar, “Tek derdimiz okulumuzun yıkılmamasıyken bizi garip tartışmaların içerisine çekmeye çalıştılar. Öyle ki bizi cami karşıtı bir grup gibi halka lanse etmeye çalışanlar, küçük düşürmeye çalışanlar oldu. Ama biz en başta ne söylediysek onun arkasındayız. Bizim cami yapılması ya da yapılmaması konusuyla ilgimiz yok. Bizim derdimiz okulumuzun yıkılmamasıdır. Bunun için de elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Mahkeme kararının da beklediğimiz şekilde çıkacağına olan inancımız tamdır” diye konuştu.

Ahmet Çağdaş ÇATOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

10 Aralık Pazartesi Samsun hava durumu

1 10 Aralık Pazartesi Samsun hava durumu

Samsun'da bir kişi mantar toplarken kafasından vuruldu

2 Samsun'da bir kişi mantar toplarken kafasından vuruldu

Yılport Samsunspor'dan Antalya planı

3 Yılport Samsunspor'dan Antalya planı

Samsun'da hırsızlığın böylesi!

4 Samsun'da hırsızlığın böylesi!

Samsun'da Hürriyet Mahallesi Muhtarı'ndan acı haber

5 Samsun'da Hürriyet Mahallesi Muhtarı'ndan acı haber

Samsun eski Vali Yardımcısı tutuklandı

6 Samsun eski Vali Yardımcısı tutuklandı

Dananın kuyruğu Sakarya'da kopacak

7 Dananın kuyruğu Sakarya'da kopacak

7'den 70'e Samsunspor

8 7'den 70'e Samsunspor

İlkadım Belediyesi çalışanlarına müjde

9 İlkadım Belediyesi çalışanlarına müjde

Samsun'da torbacılar adliyede

10 Samsun'da torbacılar adliyede