YILMAZ ÖZÜRLÜ OTOPARK

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Yeni Mahalle’de bulunan katlı otopark binasının tam bir inşaat faciası olduğunu belirterek, “Böyle atıl ve fizibıl olmayan bir yatırım olamaz” dedi.

YILMAZ ÖZÜRLÜ OTOPARK
Ordu Eski Belediye Başkanı Seyit Torun’un ‘Büyük Yatırım’ adı altında duyurduğu, temeli 17 Mayıs 2011 tarihinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından atılan ve 7 Aralık 2013 tarihinde hizmete alınan ‘Ordu Yeni Mahalle Katlı Otoparkve Pazar Yeri’ binasının gerek inşaat tekniği gerekse kullanım alanı açısından tam bir ‘facia’ olduğunu belirten Enver Yılmaz, “Otoparkın üzerine hiç araç çıkmamış. Ya da araç çıkamıyor. Binanın halen 6 milyon borcu ve her ay ödenen 500 bin lira taksiti var. Bize göre bu otoparkın yapım şekli tam bir facia. Böyle atıl ve fizibıl olmayan bir yatırım olamaz” diyerek şaşkınlığını dile getirdi.

RUS PAZARI VE YENİ ÇARŞI BURAYA TAŞINACAK
Bu otopark ve pazar yeri binasını yeniden tasarlamayı düşündüklerini belirten Yılmaz, “Cumartesi Pazarı nda bulunan katlı otoparkın bodrum katı araç otoparkı olarak kullanılacak. Zemin katta ise pazarcı esnafımız olacak. Binanın ikinci katında yapılacak değişiklikler sonrası, Rus Pazarı esnafımız ve Yeni Çarşı esnafımızı bu alana almayı düşünüyoruz. Binanın üçüncü katına ise geçici olarak Altınordu Belediyemizi taşıyacağız. Altınordu Belediyemizle gerekli istişareleri yaptık. Tüm bunlarla beraber atıl durumda ve araçların dahi park etmekte zorlandığı bu binayı işlevsel bir hale dönüştürmeyi planlıyoruz” şeklinde konuştu.
İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Silahlı kavga: 1 ölü

1 Silahlı kavga: 1 ölü

Atatürk Stadı kapalı gişe

2 Atatürk Stadı kapalı gişe

Samsun'da intihar girişimi!

3 Samsun'da intihar girişimi!

Gündem transfer

4 Gündem transfer

Arayışa devam

5 Arayışa devam

Dikkat çeken ayrıntı

6 Dikkat çeken ayrıntı

Hoşgeldiniz

7 Hoşgeldiniz

Liderliğe gittiler

8 Liderliğe gittiler

Son idman Sakarya'da

9 Son idman Sakarya'da

Bu üçlü sınırda

10 Bu üçlü sınırda