EĞİTİMCİLER, GREVE VELİ DESTEĞİ İSTEDİ

Türk Eğtiim-Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, yarınki grev öncesinde öğrenci velilerine çağrıda bulunarak, İyi bir eğitim hizmeti verebilmek adına yapacağımız grevde, çocuklarınızı okula göndermeyerek hak arama mücadelemize katkıda bulunun

EĞİTİMCİLER, GREVE VELİ DESTEĞİ İSTEDİ
Türkiye Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri Kamu Kolu Çalışanları Sendikası (Türk Eğitim-Sen) Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, yarın gerçekleştirilecek 1 günlük iş bırakma eylemiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

VELİLERE ÇAĞRI
Yapılacak 1 günlük iş bırakma eylemine, tüm eğitim çalışanlarının sahip çıkacağını söyleyen Kuruoğlu, İş bırakma eylemleri, sendikal faaliyetler kapsamında demokratik bir haktır. Sendikanın aldığı grev kararı doğrultusunda, eyleme katılan hiçbir sendika üyesine ceza verilemez. Bu nedenle meslektaşlarımızın korkmadan, çekinmeden eyleme katılmasını istiyoruz. Ayrıca velilerimize de çağrıda bulunmak istiyoruz. Sadece eğitim çalışanlarının değil, çocuklarımızın da geleceği tehdit altındadır. Eğitimin niteliği ve kalitesi düşmektedir. Biz daha iyi eğitim hizmeti vermek için sesimiz yükseltiyoruz. Bu nedenle 24 Eylül de yapılacak grevde velilerimizin çocuklarını okullara göndermemesini istiyoruz. Bu şekilde sizler de eğitim çalışanlarının hak arama mücadelesine katkıda bulunabilirsiniz. Birlikteliğimiz çok önemlidir. Sesimizi duyurursak, haksızlıklara ve adaletsizliğe de dur demiş olacağız diye konuştu.

Ersin DEMİR


EN ÇOK OKUNANLAR

Elektrikli sobadan çıkan yangın evi kullanılamaz hale getirdi

1 Elektrikli sobadan çıkan yangın evi kullanılamaz hale getirdi

Ataşehir'de 'dur' ihtarına uymayan araca ateş açıldı: 1 ölü

2 Ataşehir'de 'dur' ihtarına uymayan araca ateş açıldı: 1 ölü

Yaşlı çift ölü olarak bulundu

3 Yaşlı çift ölü olarak bulundu

Kaynanası yüzünden kendini yakmaya kalktı

4 Kaynanası yüzünden kendini yakmaya kalktı

Bursa'nın 2019 bütçesi 2 milyar 550 milyon TL

5 Bursa'nın 2019 bütçesi 2 milyar 550 milyon TL

Hırsız girdiği minibüsün sahibi olan 2 kardeşi bıçakladı

6 Hırsız girdiği minibüsün sahibi olan 2 kardeşi bıçakladı