AMASYA TARIMI TÜKAS’A KAYIT EDİLİYOR

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın tarımsal üretimin her aşamada kayıt altına alınması ve sağlıklı istatistiki verilere dayalı üretim planlamasının oluşturulması amacıyla yürüttüğü Tarımsal Üretim Kayıt Sistemi (TÜKAS) projesi kapsamında Amasya’da ç

AMASYA TARIMI TÜKAS’A KAYIT EDİLİYOR
Sahada yapılan tespitlerin tamamen elektronik ortamda tabletlere aktarıldığı çalışmalarla ilin tarımsal varlıklarının eksiksiz olarak dijital ortamda kayıt altına alınması hedefleniyor. Amasya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Lokman Gültekin, “Bakanlığımızın politika ve stratejileri doğrultusunda ülkemiz tarımsal üretimi teknolojinin imkanları da kullanılarak kayıt altına alınıyor. Bu kapsamda yalnız bitkisel üretim potansiyeli değil, hayvancılık ve alet ekipman sayısı da tespit ediliyor. Halihazırda veteriner hekim ve mühendislerden oluşan 90 personelimiz ilimiz ve ilçelerimize bağlı tüm köy ve mahallelerde tespit ve kayıt çalışmalarını sürdürüyor” dedi.
Tarımsal üretimde doğru yatırım ve stratejilerin belirlenmesi için, sağlıklı istatistiki bilgilere dayanan etkin bir planlamanın şart olduğuna değinen Gültekin, yapılan bu çalışmalarla önümüzdeki dönemde sağlıklı istatistiki verilere dayalı, verimli ve kaliteli üretimi temel alan ülkesel tarım politikaları geliştirmenin amaçlandığını dile getirdi.
Çalışmaların 1 Ekim’e kadar süreceği bildirildi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Zabıta görevlisi boş arazide ölü bulundu

1 Zabıta görevlisi boş arazide ölü bulundu

Katil zanlısından 'pes' dedirten cevap: 'Cinayeti zevkten işledim'

2 Katil zanlısından 'pes' dedirten cevap: 'Cinayeti zevkten işledim'

Aracın çarptığı yavru ayı sergileniyor

3 Aracın çarptığı yavru ayı sergileniyor

Samsun'da otomobil ile tır çarpıştı: 2 ölü, 2 yaralı

4 Samsun'da otomobil ile tır çarpıştı: 2 ölü, 2 yaralı

Bolu'da silahlı kavga: 1 yaralı

5 Bolu'da silahlı kavga: 1 yaralı

Sancaktepe'de otomobil su kanalına uçtu

6 Sancaktepe'de otomobil su kanalına uçtu