İMAR SORUNLARI TESPİT VE ÇÖZÜM ARAMA ÇALIŞTAYI BAŞLADI

Trabzon’da Ortahisar İmar Sorunları Tespit ve Çözüm Arama Çalıştayı başladı. \r\n

İMAR SORUNLARI TESPİT VE ÇÖZÜM ARAMA ÇALIŞTAYI BAŞLADI
Ortahisar Belediyesi ve Türk Mühendis ve Mimarlar Odaları Birliği Trabzon İl Koordinasyon Kurulu ortaklaşa düzenlediği Ortahisar İmar sorunları tespit ve Çözüm Arama çalıştayına, Ortahisar Belediye Meclisi Başkan vekili Nusret Onur, Trabzon Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Vedar Çiftçi, TMMOB Trabzon İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Mustafa Yaylalı ve daire amirleri katıldı.
Trabzon’da bir otelde düzenlenen çalıştayda konuşan Ortahisar Belediye Meclisi Başkan vekili Nusret Onur, büyümenin tamamen tabandan gerçekleşmesini sağlamak zorunda olduklarını belirterek, “Kaynakların iyi kullanarak, gelecek nesillere kullanıma olanak verilmesi gerekiyor. Yerinden yönetim var, artık büyümenin temel amaçlarından biri yerel girişimlerin desteklenmesidir. Yani ilk adımı biz şuan Ankara’dan beklemiyoruz. İl ve ilçelerden gelmesi lazım. Artık Ankara bize yardım yapmayacak. Yerinden yönetiminin mali yönetim burada ne olduğunu görmekteyiz” dedi.
Kent konseyine Belediye Başkanının müdahale etmesini istemediklerini kaydeden Onur, “Belediye Başkanının bu kent konseyini tamamen serbest bırakmasını lazım. İyi projeler çıkması için bu gereklidir. Ama bir türlü yaptığımız en büyük hatalardan bir tanesi en büyük illerdeki kent konseyleri de bu hataları yapıyorlar. Benim özellikle ricam, Ahmet Metin Genç başkanımız burada yok ama Ortahisar Kent Konseyi’nin çalışmalarına karışmaması lazım. İşe siyasi yapı girdiği zaman çalışmıyor” diye konuştu.
Çalıştayda, ‘Ortahisar’da Planlama Sorunları, Kamu Açısından Ortahisar’da İmar ve Planlama Sorunları, Plansız Alanlarda İmar Sorunları, Proje Müellifleri Açısından İmar ve Planlama Sorunları, Yapı Denetim Şirketleri Açısından Planlama Sorunları, Kurumsal Sorunlar, Gayrimenkul Sektörü konuları konuşulup, tartışılacak. Çalıştay, 25 Eylül Perşembe günü saat 16.00’da değerlendirme oturumunun gerçekleşmesinin ardından sona erecek.


EN ÇOK OKUNANLAR

Egemen Töreli hayatını kaybetti

1 Egemen Töreli hayatını kaybetti

Samsun'da o caddeyi trafiğe kapatmıştı... Bu kez başaramadı

2 Samsun'da o caddeyi trafiğe kapatmıştı... Bu kez başaramadı

Samsun'da feci kaza! 1 ağır yaralı

3 Samsun'da feci kaza! 1 ağır yaralı

Samsunlular dikkat! Kar kapıda

4 Samsunlular dikkat! Kar kapıda

Samsun'da dehşet! O anlar saniye saniye kamerada

5 Samsun'da dehşet! O anlar saniye saniye kamerada

Temayül tamam, gözler Erdoğan'da

6 Temayül tamam, gözler Erdoğan'da

Tartışılan değişiklik

7 Tartışılan değişiklik

Uyanık ve Yıldırım da izledi

8 Uyanık ve Yıldırım da izledi

Taraftar muhteşemdi

9 Taraftar muhteşemdi

Ahmet Altın kalesinde devleşti

10 Ahmet Altın kalesinde devleşti