“BAFRA HİÇBİR İLÇEDEN GERİ KALMAYACAK”

Samsun’un Bafra ilçesi mahalle muhtarlarından oluşan kalabalık bir heyet Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı ziyaret etti. \r\n

“BAFRA HİÇBİR İLÇEDEN GERİ KALMAYACAK”
Muhtarları makamında konuk eden Başkan Yılmaz’a Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır ile AK Parti Meclis Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk da eşlik etti.
Bafra Muhtarlar Derneği Başkanı Salih Zeki Nair başkanlığındaki yaklaşık 50 mahalle muhtarı tanışmak ve sorunlarını aktarmak için Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne ziyarette bulundu. Muhtarları kapıda karşılayan Başkan Yılmaz yaptığı konuşmada ülke olarak çok çalışmaları gerektiğini belirterek, “Ben 15yıl öncesinden daha fazla çalışmam gerektiğini düşünüyorum. Çünkü Türkiye önüne çok büyük hedefler koydu. Çalışmadan, üretmeden başarılı olmamız mümkün değil. Çalışmadan, üretmeden yaşamak diye bir şey olmamalı” dedi.

“12 EYLÜL UZANTISI ANAYASA DEĞİŞMELİ”
Türkiye bürokrasisinin halen çok hantal ve ağır olduğunu ifade eden Başkan Yılmaz, “Bu mevcut sistemlerle 2023 hedeflerine yürümek çok zor. Bu sistemlerin değişmesi gerekiyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın da sık sık dile getirdiği gibi bu sistemi tıkayan 12 Eylül uzantısı Anayasa’nın değişmesi gerekiyor. Türkiye giderek büyüyor ve iddialı bir ülke konumuna geliyor. Bunu çok çalışarak elde ettik. Ama bundan sonra daha da fazla çalışmamız gerekiyor” diye konuştu.

Bafra’da şu ana kadar birçok iş yaptıklarını kaydeden Başkan Yılmaz şöyle konuştu: “Yapılan işleri ivmesini artırarak devam ettireceğiz. Bafra hiçbir ilçeden geri kalmayacak. Belediye Başkanı Zihni Bey ile el ele verip gece gündüz Bafra için çalışıyoruz. Asıl önemli olan yapılan işlerin kalıcı olması. Göz boyamak için yapılan her işin en pahallı iş olduğunun bilinci ile bakıyorum işlere. Bugün hem Bafra’nın hem de diğer çoğu ilçemizin en önemli sorununun su olduğunu düşünüyorum. Bu sorun tüm dünyanın sorunu. Küresel ısınma ile dünya giderek ısınıyor ve yağışlar azalıyor. Suyun azalmasının yanında kalitesi de düşüyor. Ben bu su kalitesi konusunu da çok önemsiyorum. İlçelerimizde ileriki günlerdeki önceliğim kaliteli ve devamlı su sağlanmasına yönelik çalışmalar olacak. Bu konuda bulunduğunuz yerlerde yönlendirici olan siz değerli muhtarlarımızdan da destek bekliyorum.”

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

CHP'de Atakum'a 5'inci aday

1 CHP'de Atakum'a 5'inci aday

Samsun'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralı

2 Samsun'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralı

20 Kasım Salı Samsun hava durumu! Soba zehirlenmelerine dikkat

3 20 Kasım Salı Samsun hava durumu! Soba zehirlenmelerine dikkat

Futbol55'in konuğu Taner Taşkın

4 Futbol55'in konuğu Taner Taşkın

Denizli'den acı haber! 2 kişinin cesedine ulaşıldı

5 Denizli'den acı haber! 2 kişinin cesedine ulaşıldı

Kritik hafta

6 Kritik hafta

Memur maaşı 586 TL eridi

7 Memur maaşı 586 TL eridi

Otomobil domuz sürüsüne çarptı: 1 domuz telef oldu

8 Otomobil domuz sürüsüne çarptı: 1 domuz telef oldu

Lüks otomobile uyuşturucu operasyonu: 54 Kilo 800 gram eroin 8 kilo 490 gram afy

9 Lüks otomobile uyuşturucu operasyonu: 54 Kilo 800 gram eroin 8 kilo 490 gram afy

Samsun'da barajlarda su seviyesi düştü

10 Samsun'da barajlarda su seviyesi düştü