BAŞKAN YILMAZ’DAN KULAK MAHALLESİ’NE ÇİFTE JEST

Ordu’nun Fatsa ilçesine bağlı Kulak Mahallesi’nde organize edilen yemekli programa katılan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, mahalle halkına çifte jest yaptı. \r\n

BAŞKAN YILMAZ’DAN KULAK MAHALLESİ’NE ÇİFTE JEST
Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın yanı sıra, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Sözen, OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük, Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Eroğlu, Çatalpınar Belediye Başkanı Ahmet Türe, Çamaş Belediye Başkanı Alaattin Giden ve çok sayıda mahalle halkı katıldı.
Programın açılış konuşmasını Kulak Mahallesi Muhtarı Cabir Yüksel yaptı. Muhtar Yüksel konuşmasında mahallelerinin yollarının asfaltlanmasını, su sorunlarının büyük olduğunu, yeni bir okula ihtiyaçları olduğunu söyleyerek Büyükşehir Belediyesi nden bu konularla ilgili destek istedi.

“BÜYÜKŞEHİR İLE HİZMETLER ARTIK BAŞLIYOR”
Daha sonra konuşan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Kulak Mahallesi’nin her zaman onur ve gurur duydukları bir mahalle olduğunu belirterek, “Ordu ilimiz Büyükşehir olmakla çok büyük bir fırsat yakaladı. Büyükşehir ile beraber yavaş yavaş hizmetlere başlıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz başta olmak üzere ekibi ile biz de Fatsa Belediyesi olarak öncülük ederek bu hizmetleri elbette ki devam edeceğiz” dedi. 

ASFALTI 4 KİLOMETREYE ÇIKARDI, CENAZE ARACINI HİBE ETTİ
Programda son konuşmayı yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, verdikleri sözleri bir bir hayata geçirdiklerini ifade ederek, “Bizim artık cek caklarla işimiz yok. Bizim ilk yaptığımız iş Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerinde olan, bir defada çıkılan 309 milyon liraya mal olacak, özellikle mahallelerimizin grup yollarının anasını oluşturduğu sıcak asfalt ihalesi geçtiğimiz 10 gün önce onaylandı. Müteahhit firmaya teslim ettik. İnşallah önümüzdeki günlerden itibaren Fatsa merkezli, Ünye merkezli, Ordu merkezli 3 yere şantiye kurmak suretiyle yol işini alan müteahhit firma hızlı bir şekilde buralara gelecek ve sıcak asfalt yapacak. İlimizde 7-8 yıldır asfalt dökülüyor. 7-8 sene her yıl asfalt döküle döküle ömrümüz geçti. Şimdi konsept değiştirdik. Şimdi sıcak asfalt yapma kararı aldık. Kulak Mahallesi dahil diğer bütün yerlerde yapacağımız yol en az 30 yıl garantili menfez ve (V) kanalıyla birlikte tamamen sudan korunmuş bir şekilde ve buradaki bir nesile hizmet edecek bir yol yapıyoruz. Şimdiye kadar Kulak Mahallemiz için 2.5 kilometre sıcak asfalt yol programı almışız ama bu günün güzelliği hatırına ve buradaki saygı değer halkımızın seçim döneminde bizlere göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı biz bu 2.5 kilometreyi gelecek yıl 4 kilometreye çıkartıyoruz. Burada 4 kilometreden sonra da herhalde çok fazla bir şeyimiz kalmaz” şeklinde konuştu.

“SU SORUNUNU DA ÇÖZECEĞİZ”
Kulak Mahallesi’nin su açısından da sorunlu bir mahalle olduğunu ifade eden Başkan Enver Yılmaz şöyle konuştu: “Su sorunu maalesef coğrafi yapının şartlarından dolayı gelişen bir sıkıntı. Meteoroloji verilerine göre, geçtiğimiz Ağustos ayının ilk haftasında 60 yılın en kurak haftasını yaşadık. Burada bir tercih hakkımız var. Ya biz Kulak Mahallemiz ve çevre mahallelerinde yüksekte yaşayan hemşerilerimizin suyunu aşağıdaki ırmaktan yapmak suretiyle yukarıya doğru basacağız, bu da aylık 12 bin lira sadece elektrik masrafı tutuyor ya da 225 metre derinde olan ve kuyusu vurulmuş henüz ishale hatlarının döşenmediği bu suyumuzu Kulak Mahallesi dahil olmak üzere çevre köylerle birlikte Göller Mahallesi’nin içinde olduğu bu havzaya birlikte getireceğiz. Aşağıdakinin maliyeti ile yukarıdakinin maliyeti arasında esasen çok büyük bir fark yok. Fakat yapıldıktan sonra maliyeti yönünden ciddi fark var. Yukarıyı merkez yapıp su meselesini çözünce bize daha ucuza gelecek çünkü elektrik parası daha az olacak. Bunun projelendirme seni OSKİ yaptı. Biz nerelerde sorun var bir an önce masaya yatırıp onları çözeceğiz. Suda yüzde 100 bir memnuniyet olmaz. Dünyanın hiçbir yerinde bu konuda memnuniyet yok. İnşallah Kulak Mahallemizde olduğu gibi bu gibi büyük mahallelerde su konusunda alınması gereken tedbirleri bir an önce alacağız.”
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Kulak Mahallesi’ne bir jest daha yaparak, “Bugünkü günümüzün güzelliği adına cenaze yıkama nakil aracımızda burada kalsın. Öğrenci sayısının çokluğu sağlanması halinde okul konusunda da yapmamız gereken ne varsa yaparız” şeklinde konuşmasını tamamladı.


EN ÇOK OKUNANLAR

Enflasyonla mücadeleye tam destek veren iş yerine silahlı saldırı

1 Enflasyonla mücadeleye tam destek veren iş yerine silahlı saldırı

Ticari taksinin LPG deposunda 24 kilo eroin ele geçirildi

2 Ticari taksinin LPG deposunda 24 kilo eroin ele geçirildi

(Özel) Cezaevinden firar eden genç 6 saat sonra yakalandı

3 (Özel) Cezaevinden firar eden genç 6 saat sonra yakalandı

Otomobil aydınlatma direğini yıktı : 1 yaralı

4 Otomobil aydınlatma direğini yıktı : 1 yaralı

Yanan otomobil bir kişiye mezar oldu

5 Yanan otomobil bir kişiye mezar oldu

Aşırı hız felakete yol açıyordu, taklalar atarak durabildi

6 Aşırı hız felakete yol açıyordu, taklalar atarak durabildi

Beyoğlu'nda 5 katlı binada yangın çıktı

7 Beyoğlu'nda 5 katlı binada yangın çıktı