ÖĞRENCİLERE UZAY VE GEZEGENLERİ ANLATTI

Oxford Üniversitesi Astrofizik Bölümü son sınıfında okuyan Giresunlu Selçuk Topal tarafından Keşap Anadolu Lisesi Amatör ve Uzay Teknolojileri haber kulübü öğrencilerine “Gökbilimi ve Kariyer” adı altında seminer verildi. \r\n

ÖĞRENCİLERE UZAY VE GEZEGENLERİ ANLATTI
Okul kulübünün davetlisi olarak Keşap Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü toplantı salonunda öğrencilere gelecekle ilgili bol bol tavsiyelerde bulunan Selcuk Topal, öğrencilere güneş sistemi ve uzay bilimlerini anlatıp, bilimsel yöntemlerle ifade etti. Topal, öğrencilere yaptığı konuşmada, “Dünyamız en yakın yıldız 40 trilyon metre uzunluğundadır. Gezegenimizdeki en yaşlı yıldız Güneştir ve 15-18 milyar derece sıcaklığa sahiptir. Güneş ve Dünyamızın yaşı 4-4.5 milyar yıl olduğu hesaplandığı gibi bir o kadar daha ömrünün var olduğu düşünülmektedir. Gezegende bir ışık bir insan gibi doğar ve ölür. Uzaya ilk kez Voyager uzay araçlarıyla 1977 yılında ayak basılmıştır ve gezegenimizde 1821 gezegen vardır” diye konuştu.
Topal, seminerin ikinci bölümünde öğrencilerin gelecekteki akademik kariyerleri için iyi bir kariyer edinmeleri gerektiğini ve bunun içinde çok çalışmaktan geçtiğini söyledi. Öğrencilere okul sonrası tavsiyelerde bulunan Selçuk Topal, öğrencilerden gelecekte sevdikleri işi yapmalarını istedi. Seminer sonrası Keşap Anadolu Lisesi Amatör ve Uzay Teknolojileri haber kulübü öğrencileri tarafından hazırlanılmış uzaylı insan kostümü öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da hemşirden ölüm vuruşu

1 Samsun'da hemşirden ölüm vuruşu

Boğazı kesilerek öldürüldü

2 Boğazı kesilerek öldürüldü

İşte Samsun'daki AK Parti aday adayları

3 İşte Samsun'daki AK Parti aday adayları

Samsun'da kadın sürücü çocuk parkına uçtu

4 Samsun'da kadın sürücü çocuk parkına uçtu

Samsunlu uzman çavuş intihar etti

5 Samsunlu uzman çavuş intihar etti

İlyas'ın yerine İrfan

6 İlyas'ın yerine İrfan

İşte stat

7 İşte stat

Samsun'da alacak verecek meselesi kanlı bitti

8 Samsun'da alacak verecek meselesi kanlı bitti

Samsun'da 3 ilçe, 3 dönem kuralına takılıyor

9 Samsun'da 3 ilçe, 3 dönem kuralına takılıyor

Samsun'da uyuşturucu haplarla yakalanan şahıs tutuklandı

10 Samsun'da uyuşturucu haplarla yakalanan şahıs tutuklandı