HASTANE ÖNÜNDE EYLEM YAPTILAR

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Öğrenci Kolektifi üyesi Metehan Tuna Göre nin önceki gün bir grup öğrenci tarafından darp edilerek dövülmesi olayının ardından arkadaşları Fatih Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması yaparak protesto etti. \r\n

HASTANE ÖNÜNDE EYLEM YAPTILAR
Hastane önünde toplanan bir grup Öğrenci Kolektifi üyeleri, Göre için basın açıklaması yaptılar. Darp edilen öğrencinin anne ve babası da KTÜ Öğrenci Kolektifi tarafından düzenlenen basın açıklamasına katıldı. Baba Emin Göre, oğlunun darp eden saldırganların fotoğraflarını yırtarak, tepki gösterdi.
KTÜ Öğrenci Kolektifi adına basın açıklamasını okuyan Anıl Zengin, “Mete’nin bugün yoğun bakımda olmasının sebebi hem KTÜ Öğrenci Derneği’nde yuvalanan faşist çetesidir, hem de daha önceki uyarılarımızı önemsemeyen ve gerekli önlemleri anlamayan KTÜ yönetimi ve Trabzon Emniyet Müdürlüğü’dür. Sizlerin de elinize kan bulaşmıştır. Bütün uyarılarımıza rağmen bu saldırıları önlemek için tek adım atmadınız, şimdi suçluların cezalandırılması için elinizden geleni yapmak zorundasınız” dedi.
Oğlunun suçsuz olduğunu belirten baba Emin Göre ise saldırganların dışarıda gezdiğini ifade ederek, “Benim çocuğum burada yatıyor. Ona bunları yapanlar dışarıda geziyor. Benim oğlum hiç kimseye bir şey yapmadı. Adalet bu mu?. Bunların cezalandırılmasını istiyorum. Adalet bunun hesabını sormazsa ben soracağım” diye konuştu.
Öte yandan, Trabzon Emniyet Müdürlüğü ne bağlı Fotofilm ekiplerine basın açıklamasında görüntü çektirmek istemeyen kolektif üyeleri, Göre’yi darp eden saldırganların fotoğraflarını kameranın önüne koydular.
KTÜ Öğrenci Kolektifi üyesi öğrenciler, açıklamanın ardından olaysız bir şekilde dağıldı.EN ÇOK OKUNANLAR

Yılport Samsunspor'da 4 transfer yolda

1 Yılport Samsunspor'da 4 transfer yolda

Samsun'da silahlı çatışma: 4 yaralı, 10 gözaltı

2 Samsun'da silahlı çatışma: 4 yaralı, 10 gözaltı

Başkan İsmail Uyanık dönüyor

3 Başkan İsmail Uyanık dönüyor

Samsun'a dev demir yolu yatırımı

4 Samsun'a dev demir yolu yatırımı

Samsun'da gençlerin eğlencesi kötü bitti! 7 yaralı

5 Samsun'da gençlerin eğlencesi kötü bitti! 7 yaralı

Karadeniz'den hamsi fışkırdı

6 Karadeniz'den hamsi fışkırdı

İdarecilerden değerlendirme

7 İdarecilerden değerlendirme

Samet'in yerine kim oynayacak?

8 Samet'in yerine kim oynayacak?

2019 yılının resmi tatilleri belli oldu!

9 2019 yılının resmi tatilleri belli oldu!

İdmana katılmadı

10 İdmana katılmadı