SANTRALE ASLA İZİN YOK

Terme Çevre Platformu İcra Kurulu üyeleri, ilçelerine termik santral kurulmasına karşı başlattıkları çalışmalar çerçevesinde bazı kamu kurumları, siyasi parti ve basın kuruluşlarını ziyaret etti. TERÇEP Sözcüsü Zekai Altunpala, İlçemize santral kurulması

SANTRALE ASLA İZİN YOK
İlçelerinde termik santral kurulma çalışmalarına karşı 50 sivil toplum kuruluşunun biraraya gelmesiyle oluşturulan Terme Çevre Platformu (TERÇEP) İcra Kurulu Samsun a çıkarma yaptı. TERÇEP Sözcüsü Zekai Altunpala, üyeler Cemil Keleş ve Mehmet Aksuoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Orman işletme Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Ziraat Mühendisleri Odası,  CHP ve MHP il başkanlıkları ile Haber Gazetesi ni ziyaret etti. 

GÜCÜMÜZ VAR
Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun u ziyaret eden TERÇEP İcra Kurulu üyeleri, ilçelerine termik santral kurulmasına müsade etmeyeceklerini söyledi.  Sözcü Zekai Altunpala, amaçlarının Terme de kurulacak santrallere dikkat çekmek ve bu oluşumlara baştan lobi çalışmaları yaparak engellemek olduğunu belirterek, Biz komuoyundan destek bekliyoruz. Basınımız ve sivil toplum örgütleriyle dayanışma içerisindeyiz. Halkın desteği ile durduracak gücümüz var buna inanıyoruz diye konuştu.

LOBİ ÇALIŞMASI YAPIYORUZ
Altunpala, açıklamasını şöyle sürdürdü: Kamu kurumlarının bize yaklaşımlarını izliyoruz, yardımcı olacaklarını görüyoruz. Henüz ikinci bir ÇED toplantısı tarihi belli değil. Bu aşamada görüş yazıları isteniyor kamu kurumlarından. Bu şekilde 12 görüş yazısı belirtecek kamu kurumları var. Biz onların nezlinde lobi çalışmaları yapmaya çalışıyoruz. Biz hakkımız olanı arıyoruz. Tarım arazileri olan yerlerin mutlaka tarım arazisi olarak bildirilmesi, orman arazisi olan yerlerinde kesinlikle orman arazisi olarak belirtilmesini rica ediyoruz. Gölardı nda sit alanı içerisinde olması gereken yerler, sulak alanlar, avlak alanları, yaban hayvanlarının gelişim ve üretim yerleri gibi alanlara termik santral kurulmasını kabul etmiyoruz. Buna da karşı duracağımızı Terme halkının, çevre bölge halkının ve tüm Karadeniz in de bize destek verdiğini belirtmek istiyorum.

Mert Volkan GÜN 


EN ÇOK OKUNANLAR

Zeytin tarlasında cinayet

1 Zeytin tarlasında cinayet

Sosyal medya fenomeni E-5'te kaza yaptı

2 Sosyal medya fenomeni E-5'te kaza yaptı

ABD, Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili nihai bir sonuca varmadı

3 ABD, Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili nihai bir sonuca varmadı