DİKKAT KAR KAPIDA

Meteoroloji 10. Bölge Müdürü Murat Asar, bugün itibariyle sıcaklıkların yaklaşık 10 derece düşeceğini; bunun da yüksek kesimlerinde kar yağışına neden olabileceğini söyledi\r\n

DİKKAT KAR KAPIDA
Meteoroloji 10. Bölge Müdürü Murat Asar,  önümüzdeki günlerde yağışların artacağını ve bugünden itibaren sıcaklıkların da 10 derece düşeceğini belirterek; ani sıcaklık azalmasının Orta ve Doğu Karadeniz in yüksek kesimlerinde kar yağışına neden olabileceğini ifade etti. 

Türkiye nin batısından başlayan soğuk ve yağışlı havanın, ülkenin doğusuna doğru hareket ettiğini belirterek, Kuvvetli rüzgarların etkisiyle Karadeniz üzerinden geçecek yağışlı hava, perşembe günü etkisini yitirecek. Yarın, Türkiye nin batısından başlayan soğuk hava dalgası, Orta ve Doğu Karadeniz i etkileyecek. Bu durum da kayak merkezlerinde yılın ilk karının düşeceği anlamını taşıyabilir. Ladik te ise kara karışık yağmur görülebilir. Soğuk hava önümüzdeki üç gün yurt üzerinde etkisini sürdürecek. Pazar gününe kadar da ciddi bir yağış gözükmüyor. Pazartesi günü öğle saatlerinden sonra kuvvetli yağışın etkisine girebiliriz. Yaklaşık 10 derecelik sıcaklık düşüşleri, insan sağlığını olumsuz etkilemektedir. Gribe karşı ideal şartlar ortaya çıkacaktır. Vatandaşlarımızı gribe karşı tedbirli olmaları konusunda uyarıyoruz dedi.

Ersin DEMİR 


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da evlat dehşeti!

1 Samsun'da evlat dehşeti!

Samsunlu ünlü Youtuber Emre Özkan son yolculuğuna uğurlandı

2 Samsunlu ünlü Youtuber Emre Özkan son yolculuğuna uğurlandı

Kemal Dikmen geri döndü

3 Kemal Dikmen geri döndü

Samsun'da genç babasını bıçakladı

4 Samsun'da genç babasını bıçakladı

Karadeniz'de kar yağışı etkili oluyor

5 Karadeniz'de kar yağışı etkili oluyor

Samsun, 50 milyonu kaybetti

6 Samsun, 50 milyonu kaybetti

Nuri ve Erhan İdmana çıkmadı

7 Nuri ve Erhan İdmana çıkmadı

Samsun CHP'de adaylar belirlendi

8 Samsun CHP'de adaylar belirlendi

Taner Taşkın: 'Şampiyonluk maçı değil'

9 Taner Taşkın: 'Şampiyonluk maçı değil'

Samsunlu ünlü youtuber'ın öldüğü stüdyo harabeye döndü!

10 Samsunlu ünlü youtuber'ın öldüğü stüdyo harabeye döndü!