ÜNYE ZİRAAT ODASI NDAN AÇIKLAMA

Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, zirai dondan zarar gören üreticilerin sigortadan alacakları paraların ertelenen borçlarına kesilmesinin fındık üreticisini mağdur ettiğini söyledi.

ÜNYE ZİRAAT ODASI NDAN AÇIKLAMA
Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, ürünleri zirai dondan etkilenen üreticilerin kamu bankalarına ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarına karşılık sigortadan alacaklarının kesildiği yönündeki şikayetleri değerlendirdi. Birçok üreticinin TARSİM den alacağı sigorta bedellerinin Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçları nedeniyle kesildiği yönünde şikayet aldıklarını ifade eden Osman Sarıkahraman, bunun doğru bir uygulama olmadığını söyledi.
Sarıkahraman, “Bildiğiniz gibi 28-30 Mart akşamı bölgemizde geniş çapta yaşadığımız don felaketi odalar olarak bizimde yoğun girişimimizden sonra çiftçilerimizin durumuyla alakalı bazı yaptırımlar yapmaya çalışmıştık. Bunlardan birisi de üreticinin tarım kredi kooperatifine ziraat bankasında olan kredi borçlarının ertelenmesiyle alakalıydı. Ama bugün itibariyle hem üreticilerimizden hem de diğer ziraat odası başkanlarımızdan aldığım haberlerden dolayı TARSİM sigortası yaptırmış olan arkadaşlarımızın bugün itibariyle ödemeleri başlıyordu. Bu ödemeler de Ziraat Bankası üzerinden üreticiye yapılıyordu. Fakat aldığımız haberde kredisi ertelenmiş üreticimizin sigortadan hak ettiği işi sigortadan kesinlikle kesildiğini duyduk. Bankayla ve diğer oda başkanlarıyla görüştüm. Ertelenmiş borcun niye kesildiğini, kesilmesinin doğru olmadığını söyledim ama yapabilecekleri bir şey olmadığını dile getirdiler. Ama ben bu olayın doğru olmadığını düşünüyorum. Ertelenmiş krediyi fırsat bilip de bunu neden bu şekilde yaparlar ben bunu anlayabilmiş değilim dedi.
Çözüme ilişkin girişimleri olacağını da belirten Sarıkahraman, “Biz ilk aşamada oda başkanlarıyla bir araya geliriz ve bunu genel merkezimizle paylaşırız. Genel merkezimizden son olaylara karşılık bir yardım isteriz” diye konuştu. 


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da karısını ölümle tehdit edip aracını yaktı

1 Samsun'da karısını ölümle tehdit edip aracını yaktı

Genç kadını döve döve öldürdü

2 Genç kadını döve döve öldürdü

Tam bir vahşet! Kadın boğazı kesilerek öldürüldü

3 Tam bir vahşet! Kadın boğazı kesilerek öldürüldü

Samsunspor'da transfer harekatı başlıyor

4 Samsunspor'da transfer harekatı başlıyor

Fındık fiyatları ne kadar? 12 Aralık Perşembe il il güncel fındık fiyatları

5 Fındık fiyatları ne kadar? 12 Aralık Perşembe il il güncel fındık fiyatları

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam'dan basın toplantısı

6 Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam'dan basın toplantısı

Meteorolojiden kar uyarısı!

7 Meteorolojiden kar uyarısı!

Çorum'da 100 öğrenci hastanelik oldu

8 Çorum'da 100 öğrenci hastanelik oldu

Alkollü üniversite öğrencisi durağa daldı: 3 ölü

9 Alkollü üniversite öğrencisi durağa daldı: 3 ölü

Samsun'da polis didik didik aradı

10 Samsun'da polis didik didik aradı

hızWeb