Basın mensuplarının problemleri belirlenecek

Başbakan Yardımcısı Akdoğan ın katılımıyla BYEGM tarafından düzenlenen Basın İş Kanunu 1. Çalıştayı nda, basın mensuplarının çalışma hayatındaki problemleri belirlenecek, çözüm yolları aranacak.\r\n

Basın mensuplarının problemleri belirlenecek
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ın katılımıyla Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünce (BYEGM) düzenlenen Basın İş Kanunu 1. Çalıştayı nda  basın mensuplarının çalışma hayatında ortaya çıkan problemlerin belirlenmesi, çözüm yollarının araştırılması ve muhtemel mevzuat değişikliği için alt yapının oluşturulması amaçlanıyor. 

Bera Otel de, 25 Eylül de yapılacak çalıştaya akademisyenler, kamu kurumu temsilcileri, medya mensuplarınca kurulan sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve gazeteciler katılacak. Çalıştayın oturumlarında basın mensuplarının çalışma hayatında ortaya çıkan problemlerin belirlenmesi, çözüm yollarının araştırılması ve muhtemel mevzuat değişikliği için altyapının oluşturulması hedefleniyor. 

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Murat Karakaya nın açılış konuşmasıyla başlayacak çalıştayda, Akdoğan da katılımcılara seslenecek.

Çalıştayda, Gazeteci kimdir? Gazeteci basın dışında başka bir işte çalışabilir mi? , Gazeteciler için ayrı bir Basın İş Kanunu mu düzenlenmeli yoksa gazetecilerle ilgili hükümler İş Kanunu na mı eklenmeli? , Stajyerlik, deneme süresi, terfi sistemi. Gazetecinin çalışma süresinin saptanması ve fazla çalışma, izin, dinlenme süreleri sorunu? , Gazetecinin ücreti ve kıdem tazminatı sorunu. Basın kartı kimlere verilmelidir? Medya sektöründe idarenin rolü ne olmalıdır? başlıklı oturumlar yapılacak.

Çalıştay, Genel Müdür Yardımcısı Erkan Durdu nun moderatörlüğündeki genel değerlendirme oturumuyla sona erecek. 


EN ÇOK OKUNANLAR

Yılport Samsunspor'da 4 transfer yolda

1 Yılport Samsunspor'da 4 transfer yolda

Samsun'da silahlı çatışma: 4 yaralı, 10 gözaltı

2 Samsun'da silahlı çatışma: 4 yaralı, 10 gözaltı

Başkan İsmail Uyanık dönüyor

3 Başkan İsmail Uyanık dönüyor

Samsun'da gençlerin eğlencesi kötü bitti! 7 yaralı

4 Samsun'da gençlerin eğlencesi kötü bitti! 7 yaralı

Karadeniz'den hamsi fışkırdı

5 Karadeniz'den hamsi fışkırdı

İdarecilerden değerlendirme

6 İdarecilerden değerlendirme

Samet'in yerine kim oynayacak?

7 Samet'in yerine kim oynayacak?

İdmana katılmadı

8 İdmana katılmadı

İkinci saha hazırlanıyor

9 İkinci saha hazırlanıyor

Samsun'da gelin ile görümce hırsızlar yakalandı

10 Samsun'da gelin ile görümce hırsızlar yakalandı