ORDU DA KADIN STK LARI GÜÇLENİYOR

Ordu Kadını Güçlendirme Derneği tarafından “Ordu da Kadın Sivil Toplum Kuruluşlarının Güçlendirilmesi Projesi” tamamlandı. Proje kapsamında 34 bin 950 TL destek alındı. \r\n

ORDU DA KADIN STK LARI GÜÇLENİYOR
Ordu Kadını Güçlendirme Derneği tarafından Birleşmiş Milletler Kadınların İnsan Haklarının Geliştirilmesi Ortak Programı kapsamında Sabancı Vakfı Hibe Programı desteği ile yürütülen proje sona erdi. Projede Türk Kadınlar Birliği, Gülsultan Kadını Geliştirme Derneği, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ordu Barosu ortak olarak çalıştı. Proje kapsamında kadınlar bir yıl boyunca bilgisayar okuryazarlığı, medeni haklar, toplumsal cinsiyet eşitliği ve stratejik planlama ve proje döngüsü eğitimleri aldı.
Projenin tamamlanmasının ardından Ordu Kadını Güçlendirme Derneğinde projeye destek verenlerinde katılımı ile birlikte proje kapsamında yapılan faaliyetlerin görüşüldüğü bir toplandı gerçekleştirildi. Gerçekleşen toplantıya Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin, BM Kadın İnsan Hakları Sorumlusu Feyhan Canbay, Sabancı Vakfı Program Sorumlusu Öykü Uluçay, Ordu Kadını Güçlendirme Derneği Başkanı Mihriban Yuva, Sivil Toplum örgütleri temsilcileri ve kadın dernekleri üyeleri katıldı.

BELEDİYELER PROJEYE DESTEK VERDİ
Düzenlenen toplantıda konuşan Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Dr. Mustafa Çöpoğlu, belediye olarak kadın derneklerinin ortak olacağı bütün projelerde çalışmaya hazır olduklarını söyledi. Manevi olarak destek olmasa bile maddi olarak her zaman destek vereceklerini ifade eden Çöpoğlu, Ordu yu sivil toplum örgütlerinin katılımıyla daha iyi yöneteceklerini belirtti. 
Çöpoğlu nun ardından söz alan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, tüm derneklerin ve belediyenin ortak çalışması sonucunda işbirliği içerisinde iyi sonuçlar aldıklarını söyledi. Olumlu sonuçlanan projelerin yeni projelere zemin hazırladığını vurgulayan Tekintaş, yapılacak her türlü çalışmada katkı sunacaklarını kaydetti.
Konuşmaların ardından katılımcılara teşekkür eden Ordu Kadını Güçlendirme Derneği Başkanı Mihriban Yuva, proje kapsamında ortak çalışma yürüten yetkililere plaket verdi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Yılport Samsunspor'da 4 transfer yolda

1 Yılport Samsunspor'da 4 transfer yolda

Samsun'da silahlı çatışma: 4 yaralı, 10 gözaltı

2 Samsun'da silahlı çatışma: 4 yaralı, 10 gözaltı

Başkan İsmail Uyanık dönüyor

3 Başkan İsmail Uyanık dönüyor

Samsun'da gençlerin eğlencesi kötü bitti! 7 yaralı

4 Samsun'da gençlerin eğlencesi kötü bitti! 7 yaralı

Karadeniz'den hamsi fışkırdı

5 Karadeniz'den hamsi fışkırdı

İdarecilerden değerlendirme

6 İdarecilerden değerlendirme

Samet'in yerine kim oynayacak?

7 Samet'in yerine kim oynayacak?

İdmana katılmadı

8 İdmana katılmadı

İkinci saha hazırlanıyor

9 İkinci saha hazırlanıyor

Samsun'da gelin ile görümce hırsızlar yakalandı

10 Samsun'da gelin ile görümce hırsızlar yakalandı