METRUK BİNALAR YIKILIYOR

Altınordu Belediyesi ilçe sınırları içinde görüntü kirliliğinin yanı sıra vatandaşın can ve mal güvenliğini tehlikeye sokan, çoğu terk edilmiş metruk binaları yıkıyor. Daha önceden belirlenen ve sahipsiz olan bir bina daha Belediye ekiplerinin özverili ça

METRUK BİNALAR YIKILIYOR
Sahiplerine ulaşılamayan binanın kimliği belirsiz kişiler tarafından uygunsuz amaçlar için kullanıldığından şikayetçi olan mahalle sakinlerinin talebi üzerine binada incelemeler yapan Altınordu Belediyesi’ne bağlı ekipler, yaklaşık 50 metrekare alan üzerine inşa edilmiş eski yapının yıkımına karar verdi. Boş durduğu için harabeye dönen ve çökme tehlikesi bulunan binada başlatılan yıkım çalışmaları kepçe ve dozerlerin yardımıyla kısa sürede ve güvenli bir şekilde gerçekleştirildi. Yıkımın ardından ortaya çıkan molozlar ve demir hurdalar Altınordu Belediyesi ekiplerince toplandı.

CAN VE MAL GÜVENLİĞİ KORUNUYOR
İlçe sınırları içinde bulunan metruk binaların belediye ekipleri tarafından tespit edildiğini belirten Engin Tekintaş, tarihi bina niteliğinde olmayan binaların yasaların verdiği yetkiye dayanarak yıkımını gerçekleştirdiklerini söyledi. Harabe binaların gerekli önlemler alındıktan sonra yıkıldığını ifade eden Başkan Tekintaş, “Gerek mahalle sakinlerinin talepleri, gerekse de muhtarlarımızın bize ilettiği bilgiler doğrultusunda ekiplerimiz tehlike oluşturan bu tür yapıları tek tek tespit ediyor. Gerekli incelemelerden sonra görsel kirliliğe neden olan ve tarihi bina özelliği bulunmayan bu metruk yapıların yıkımını yapıyoruz. Altınordu ilçemizde vatandaşımızın can ve mal güvenliğini korumak adına bu yıkımlara devam edeceğiz” dedi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Kavga eden şahısları ayırmak isterken bıçaklandı: 1 yaralı

1 Kavga eden şahısları ayırmak isterken bıçaklandı: 1 yaralı

Çalan alarm yangının faciaya dönüşmesini önledi

2 Çalan alarm yangının faciaya dönüşmesini önledi

Karaman'da kerpiç evin çatısında çıkan yangın korkuttu

3 Karaman'da kerpiç evin çatısında çıkan yangın korkuttu