EYLEMCİLERE POLİS 2. KEZ MÜDAHALE ETTİ

Sinop Valiliği önünde basın açıklaması yapmak isteyen ve polisin müdahale ettiği grup, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ne yürümek isteyince yine polis müdahalesiyle karşılaştı. \r\n

EYLEMCİLERE POLİS 2. KEZ MÜDAHALE ETTİ
Eğitimde yapılan müdür atamalarını protesto etmek için iş bırakan bazı sendikalara üye eğitimcilere, Sinop Valiliği önünde basın açıklaması yapmak istemeleri nedeniyle polis müdahale etmişti. Kısa süreli arbede sonrasında eylemciler basın açıklamasını İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde gerçekleştirdi. Eylemciler olaylarda gözaltına alınan Mehmet K. isimli vatandaşın serbest bırakılmasını istedi ve daha sonra basın açıklaması yapacaklarını söyledi. Daha sonra, gözaltına alınan Mehmet K. isimli eylemci polis tarafından serbest bırakıldı. 
Basın açıklamasında konuşan Türk Eğitim-Sen Sinop Şube Başkanı Turgay Şen, Bugün İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapmak istedik ancak beklemediğimiz bir karşılık gördük. Eğer aramızdan birisine kelepçe takılırsa daha da çoğalacağız, Ankara’dan genel merkezden destek isteyeceğiz. Bu merdivene çıkmamız neden engelleniyor? dedi. Şen, Bunların yaptıklarının hesabını sormadan, sonuç almadan bu eylemler bitmeyecek. Onlar orada haksızlık yapanları hukukun önüne çıkartıp hesap sorana kadar bu mücadelemiz bitmeyecek. Bu bir başlangıçtır ifadelerini kullandı. 
Basın açıklamasından sonra eylemciler dağıldı. 


EN ÇOK OKUNANLAR

Egemen Töreli hayatını kaybetti

1 Egemen Töreli hayatını kaybetti

Samsun'da o caddeyi trafiğe kapatmıştı... Bu kez başaramadı

2 Samsun'da o caddeyi trafiğe kapatmıştı... Bu kez başaramadı

Samsun'da feci kaza! 1 ağır yaralı

3 Samsun'da feci kaza! 1 ağır yaralı

Samsunlular dikkat! Kar kapıda

4 Samsunlular dikkat! Kar kapıda

Temayül tamam, gözler Erdoğan'da

5 Temayül tamam, gözler Erdoğan'da

Taraftar muhteşemdi

6 Taraftar muhteşemdi

Tartışılan değişiklik

7 Tartışılan değişiklik

Ahmet Altın kalesinde devleşti

8 Ahmet Altın kalesinde devleşti

Uyanık ve Yıldırım da izledi

9 Uyanık ve Yıldırım da izledi

Lideri elimizden kaçırdık

10 Lideri elimizden kaçırdık