3 KİŞİYİ KURTARMAK İÇİN ÖLÜMÜ GÖZE ALDILAR

Rize’nin Güneysu ilçesinin Başköy köyünde çay toplamaya giden Nuri Reyhan, kızı ve yeğeni çay toplamaya gittikleri bahçelerinden yoğun yağan yağmurun ardından eve dönmek isterken derenin taşması sonucu mahsur kaldılar. \r\n

3 KİŞİYİ KURTARMAK İÇİN ÖLÜMÜ GÖZE ALDILAR
Güneysu ilçe merkezine yaklaşık 20 km uzaklıktaki Başköy köyünde mahsur kalan 3 kişi jandarmadan yardım istedi. Olay yerine gelen jandarma ekipleri ve köylüler derenin hemen karşında bulunan sarp kayalıklardan inemeyen vatandaşları kurtarabilmek için çare aramaya başladılar. Dere ıslahı için yapılan bendin üzerinden tehlikeyi göze alan iki kişi karşıya geçerek vatandaşları zorda olsa kurtarmayı başardı.
Kurtarma esnasında burada bulunan Başköy Muhtarı Hızır Reyhan, vatandaşların tedirgin olduklarından AFAD ekiplerini beklemeden mahsur kalanları kurtardıklarını belirterek “Yağmur yağmaya devam ediyordu. Dere seviyesi sürekli yükseldiğini gördük. Erken müdahale etmeseydik mahsur kalan vatandaşlarımızı riske atabilirdik. Bundan dolayı iki arkadaşımız dere ıslahı için yapılan bendin üzerinden karşıya ulaştılar. Sırat köprüsünü andıran bu bendin bir tarafı yaklaşık 25 metre derinliğinde göl, bir tarafı ise 20 metre yüksekliğinde şelale. Betonun üzerinden geçerek mahsur kalan iki bayan bir yaşlı amcamızı kurtardılar. Bölgemizde özelliklerde bu aylarda yağan yağmurlardan dolayı vatandaşlarımızı bahçelerine giderken tedbirli olmalarını istiyoruz. Kurtarma ardından AFAD ekiplerini arayarak mahsur kalan vatandaşları kurtardığımızı söyledik. Ekiplerin tekrar bölgeye gelmelerine gerek kalmadığını kendilerine ilettik.” diye konuştu.
Öte yandan bölgede sağanak yağmur devam ediyor.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da evlat dehşeti!

1 Samsun'da evlat dehşeti!

Kemal Dikmen geri döndü

2 Kemal Dikmen geri döndü

Karadeniz'de kar yağışı etkili oluyor

3 Karadeniz'de kar yağışı etkili oluyor

Samsun, 50 milyonu kaybetti

4 Samsun, 50 milyonu kaybetti

Samsun'da genç babasını bıçakladı

5 Samsun'da genç babasını bıçakladı

Nuri ve Erhan İdmana çıkmadı

6 Nuri ve Erhan İdmana çıkmadı

Samsunlu ünlü youtuber'ın öldüğü stüdyo harabeye döndü!

7 Samsunlu ünlü youtuber'ın öldüğü stüdyo harabeye döndü!

Samsunlu ünlü Youtuber Emre Özkan son yolculuğuna uğurlandı

8 Samsunlu ünlü Youtuber Emre Özkan son yolculuğuna uğurlandı

Samsun'da polis ve jandarmadan kedi operasyonu

9 Samsun'da polis ve jandarmadan kedi operasyonu

Taner Taşkın: 'Şampiyonluk maçı değil'

10 Taner Taşkın: 'Şampiyonluk maçı değil'