SAMSUN İTFAİYESİ GÜÇLENDİRİLECEK

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, itfaiyeye ilave araçlar almayı planladıklarını söyledi. \r\n

SAMSUN İTFAİYESİ GÜÇLENDİRİLECEK
Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan “İtfaiye Haftası” dolayısıyla Firelce yangın söndürme sistemi ile yangın söndürme tatbikatı yaptı. Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı ve İtfaiye Daire Başkanı Rıza Zengin in katıldığı programda tatbikat gereği bir minibüs yakıldı. Alev alan minibüs itfaiye erleri tarafından Firelce yangın söndürme sistemi ile müdahale edilerek söndürüldü. 
Tatbikat sonrası açıklama yapan Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, itfaiye erlerinin zor iş yaptığını, gece-gündüz 24 saat süreyle yangında oluşan can ve mal emniyetini sağlamak için çalıştığını söyledi. İtfaiyenin ilçelerde teşkilatlandığını ifade eden Arlı, “İlerleyen zamanlarda Samsun il genelinde hizmet vereceğimizden dolayı ilave araçlar almayı planlıyoruz. İtfaiyemiz, tüm ihtiyacı karşılayacak araç gereç donanımına sahip olacak. Bir de biz kırsal kesimde yangın su depoları yaparak kısa sürede yangına müdahale etme imkanına kavuşacağız” dedi. 
Samsun itfaiyesinin 2014 yılında gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgi veren İtfaiye Daire Başkanı Rıza Zengin ise, “İtfaiyemiz 2014 yılı 31 Ağustos tarihi itibariyle 3 bin 135 itfaiye olayına müdahale etmiştir” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, 2014 yılının başarılı 5 itfaiyecisi ile emekli olan 2 itfaiyeciye plaket verdi. 

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da ekmeğin fiyatı arttı

1 Samsun'da ekmeğin fiyatı arttı

Samsunlular ekmekteki artıştan memnun değil

2 Samsunlular ekmekteki artıştan memnun değil

Başkan İsmail Uyanık takipte

3 Başkan İsmail Uyanık takipte

Samsun'da CHP-İYİ Parti'den ittifak iddiası

4 Samsun'da CHP-İYİ Parti'den ittifak iddiası

Karadeniz kara teslim

5 Karadeniz kara teslim

Artık Samsun'da 1 liraya ekmek yok

6 Artık Samsun'da 1 liraya ekmek yok

Samsun üst üste sallandı

7 Samsun üst üste sallandı

Koloğlu sahaya indi!

8 Koloğlu sahaya indi!

İstanbul'da aranan doktor karı-koca Samsun'da yakalandı

9 İstanbul'da aranan doktor karı-koca Samsun'da yakalandı

Samsun'da korkunç yangın! Yaşlı kadın diri diri yandı

10 Samsun'da korkunç yangın! Yaşlı kadın diri diri yandı