HALK SANTRALİ İSTEMİYOR

AK Parti Milletvekili Cemal Yılmaz Demir ile Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk le görüştü. Demir, Terme de termik santral istenmiyor dedi.

HALK SANTRALİ İSTEMİYOR
AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, Terme İlçesi nde kurulması planlanan ve çok sayıda sivil toplum kuruluşunun tepkisini çeken kömürlü termik santral için bazı temaslarda bulundu. Demir, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul la birlikte, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk ü ziyaret ederek, halkın hassasiyetini aktardı. Demir, santrale karşı, Ankara da çeşitli kurumları da ziyaret edeceklerini söyledi.

HASSASİYETLER VAR
Milletvekili Demir, santral konusunun önemli olduğunu belirterek, Terme, Samsun un ovası, ormanı, sahili, havası ve hayvan yetiştiriciliği konularında önde gelen ilçelerinden birisidir. Turizm konusunda da atılımlar yapan ilçede, kömürlü bir santral kurulması planlanmış. Bu santral Terme de istenmiyor. Bu konuda bakanlık olarak, ilçe halkının talebinin dinlenmesini ve gerekenin yapılmasını istiyoruz. Halkın hassasiyetleri var. Ankara da çeşitli kurumlarla da girişimlerimiz sürecek ve bu konuyu ileteceğiz dedi. 

KARA LEKEDEN BİZİ KURTARIN
Terme Belediye Başkanı Şenol Kul da, Kurulması planlanan santral, bizim yeşilimize, mavimize, havamıza, suyumuza zarar verecek. Başta fındık olmak üzere yetiştirilen ürünler zarar görecek. Termelilerin yaşamını düşündüğümüz için bu santrale karşı çıkıyoruz. Her şey para demek değildir. İnsan sağlığı her şeyden önce gelir. Bunun için Bakanlık düzeyinde bu konuya hassasiyet göstermeniz, ilçe halkının en büyük arzusudur. Santrale izin vermeyin, Terme ye sürülmek istenen bu kara lekeden bizi kurtarın diye konuştu. 

MÜSTEŞAR RAPOR İSTEDİ
Müsteşar Prof. Dr. Mustafa Öztürk de, santralle ilgili kendilerine bir rapor sunulmasını isteyerek, Neden santral istenmiyor, bununla ilgili bir çalışma yapılıp bize rapor edilirse, biz değerlendiririz. Hassasiyetlerinizi dikkate alırız, çevresel tahribatı olan işletmelere biz de izin vermeyiz ifadelerini kullandı.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da polis memuru ölü bulundu!

1 Samsun'da polis memuru ölü bulundu!

Metincan Cici isyan etti

2 Metincan Cici isyan etti

Samsun'da trafik kazası: 6 yaralı

3 Samsun'da trafik kazası: 6 yaralı

Samsun'da öğrenci servisi kaza yaptı: 4'ü öğrenci, 5 yaralı

4 Samsun'da öğrenci servisi kaza yaptı: 4'ü öğrenci, 5 yaralı

Ahmet Altın yıkıldı

5 Ahmet Altın yıkıldı

CHP'de Atakum'a 5'inci aday

6 CHP'de Atakum'a 5'inci aday

Pilot Hamdi Yılmaz'ın meslektaşları yasta

7 Pilot Hamdi Yılmaz'ın meslektaşları yasta

Kritik hafta

8 Kritik hafta

20 Kasım Salı Samsun hava durumu! Soba zehirlenmelerine dikkat

9 20 Kasım Salı Samsun hava durumu! Soba zehirlenmelerine dikkat

Samsun'da dehşet saçmıştı... Ruh sağlığı hastanesine sevk edildi

10 Samsun'da dehşet saçmıştı... Ruh sağlığı hastanesine sevk edildi