CHP li Oktay dan rant tepkisi

CHP Bafra İlçe Başkanı Nihat Oktay, hükümetin Bafra Tekel İşletmeleri arazisi ile hizmet binalarını satışa çıkarmasına tepki gösterip, Bafralının alın teri tekel binalarını rant için yok pahasına satıyor dedi\r\n

CHP li Oktay dan rant tepkisi
CHP Bafra İlçe Başkanı Nihat Oktay, Bafralı tütün üreticisinin tütün paralarınızdan yıllarca kesilen ödeneklerle alınan tekel binasının yeri ve o güzelim binalar rant için yok pahasına satıldığını iddia etti. Söz konusu binalar ile arazilerin, Bafra tütün köylüsünün alın teri olduğunu ifade eden Oktay, Bu taşınmazlar satılacaksa gerçek sahibi tütün üreticilerinin paydaş edileceği bir projelendirme ile satışa çıkarılmalı idi dedi. 

BU BİNALAR BAFRALILARIN 
Tütün üreticisinin paralarından yıllarca kesilen ödeneklerle alınan tekel binalarının yok pahasına satıldığını ifade eden Oktay, Şu rakamların komikliğine bakın. 12 bin 629 metrekare alan içinde yer alan 4 tekel binası Rizeli bir iş adamına 7 milyon 600 TL’ye satılıyor. Hey gidi günler hey. Kimin malını kime satıyorsunuz beyler. Sayın hükümet yetkilileri. Bu binalar ve araziler Bafra tütün köylüsünün alın teridir, geleceğidir. Bu taşınmazlar satılacaksa gerçek sahibi tütün üreticilerinin paydaş edileceği bir projelendirme ile satışa çıkarılmalı idi. İyi bilinmelidir ki buranın gerçek sahibi tütün üreticileridir. Bafra Tekel İşletmeleri arazisiyle, hizmet binalarıyla Bafra’nındır, Bafralınındır diye konuştu.


EN ÇOK OKUNANLAR

8. Malatya Uluslararası Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

1 8. Malatya Uluslararası Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

Antalya-Konya karayolunda ulaşım güçlükle sağlanıyor

2 Antalya-Konya karayolunda ulaşım güçlükle sağlanıyor

Antalya-Konya karayolunda ulaşıma kar engeli

3 Antalya-Konya karayolunda ulaşıma kar engeli

Samsun'da bekar evinde silahlı saldırı: 2 yaralı

4 Samsun'da bekar evinde silahlı saldırı: 2 yaralı

Karaman'da tek katlı ev çıkan yangın korkuttu

5 Karaman'da tek katlı ev çıkan yangın korkuttu

Konya Antalya Karayolunda ulaşıma kar engeli

6 Konya Antalya Karayolunda ulaşıma kar engeli