ERBAA’DA BİLLBOARD KAVGASI: 2 YARALI

Tokat’ın Erbaa ilçesinde kaldırılmak istenen reklam panoları nedeniyle belediye zabıta ekipleri ile MHP ve Ülkü Ocakları üyeleri arasında çıkan kavgada 2 kişi yaralandı. \r\n

ERBAA’DA BİLLBOARD KAVGASI: 2 YARALI
Edinilen bilgiye göre, Erbaa Belediyesi ekipleri sözleşmesi bir süre önce feshedildiği ileri sürülen MHP İlçe Başkanı Namık Ateşli ye ait reklam billboardlarını kaldırmak istedi. Reklam billboardlarında yer alan Kurban derileriniz Erbaa Ülkü Ocağına yazılı reklamın indirilmek istemesi üzerine MHP’li ve Ülkü Ocakları üyeleri olay yerine geldi. Yaşanan gerginliğin büyümesi üzerine çıkan kavgada Zabıta Müdürü Nurhan Şahin in burnu kırılırken, belediyede görevli şoför Cafer Özübek de bacağından bıçakla yaralandı. Olay yerine gelen polis geniş güvenlik önlemi alırken, AK Parti’liler belediye binası önünde toplandı. Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, partililere sakin olmaları çağrısında bulunarak, Belediyemiz ile arkadaşlarımız sahipsiz değildir. Devletimiz, hükümetimiz gerekli tedbirleri almaktadır. Ben tekrar buraya gelerek bize vermiş olduğunuz destek için teşekkür ediyorum dedi.
Basın mensuplarına makamında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, “MHP ilçe başkanının ticari faaliyetlerindeki maddi sıkıntıları sonucunda Erbaa Belediyesi’nden şirket adına almış olduğu açık hava reklamından dolayı belediyeye olan borcu ödememesi, bunu defalarca bildirmemize rağmen bizimle irtibat kurmaması ve devamında yasal mevzuat çerçevesinde fesih işlemenin gerçekleşmesi üzerine bu açık hava reklamları bize geçmektedir. 6. aydan itibaren devamlı olarak firmalardan kanun dışı, hakkı olmadığı halde reklam almaya ve bunlardan ticari kazanç sağlamaya devam ettiler. Kendilerini defalarca uyardığımız halde, kendilerine farklı çözüm yolları sunduğumuz halde bunu reddettiler. Her zaman buraya geldikleri zaman da bize aba altından sopa göstermeye çalıştılarsa da bizim cevaplarımız karşısında tabi sessiz kaldılar. Buraya geldiler, bizi tehdit etmeye çalıştılar ama biz bunlara boyun eğmedik diye konuştu. 
Başkan Yıldırım, zabıta müdürüne billboardların kaldırılması talimatı verdiğini ifade ederek, “Ben göremedim, 3 tane megabaytta Ülkü Ocakları’nın kurban toplama reklamları varmış. Kendi ticari faaliyetlerinden kaynaklanan bu gerginliği sanki Erbaa Belediyesi Ülkü Ocakları’nın kurban toplama kampanyasına karşıymış gibi algılattırarak bir perde oluşturmaya ve bize karşı cephe oluşturmaya çalışıyor. MHP li kardeşlerimizle aramıza bir problem sokmaya çalışıyor. Kendisi şunu ifade edemiyor; Bu bir ticari olaydır, ben borcumu ödemedim. Bu iptal oldu diyemedim. Kamuoyunu ve kendi parti tabanını yanıltmakla beraber maalesef yıllarca beraber yürümüş olduğu arkadaşlarını ülkü Ocakları’na saldırı varmış gibi buraya çağırdılar ve nihayetinde zabıta müdürümüzün burnu kırıldı ve bir belediye çalışanımız bacağından bıçaklandı. Biz zorbalıkla mücadele etmeye devam edeceğiz, bunu canımız pahasına. Ben kendi arkadaşlarıma da MHP li arkadaşlara da sesleniyorum, bu oyuna gelmeyin” şeklinde konuştu. 
Yaşanan olayın ardından MHP Tokat İl Başkanı Fatih Demirkol ile Tokat Ülkü Ocakları Başkanı Onur Çalışkan, Erbaa ilçesine gelerek partililerden bilgi aldı. MHP Ülkü Ocakları Başkanı Onur Çalışkan, reklam billboardları konusundaki yasal sürecin devam ettiğini, mahkemece henüz kesinleşen bir kararın söz konusu olmadığını söyledi. Yaşanan olayların Kurban derileriniz Erbaa Ülkü Ocağı’na şeklinde asılan afişlerden kaynaklandığını öne süren Çalışkan, reklamları indirtmeyeceklerini kaydetti.
Kavgayla ilgili henüz gözaltı olmazken, polisin bazı kişilerin ifadesine başvurduğu öğrenildi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Eşini ve çocuğunu öldürdükten sonra intihar girişiminde bulunan şahıs hayatını k

1 Eşini ve çocuğunu öldürdükten sonra intihar girişiminde bulunan şahıs hayatını k

Bilecik'te yol verme meselesi kanlı bitti: 1 yaralı

2 Bilecik'te yol verme meselesi kanlı bitti: 1 yaralı

Kaçak kazı yaparken yakalanan şüpheliler tutuklandı

3 Kaçak kazı yaparken yakalanan şüpheliler tutuklandı

Tavşanlı - Emet Karayolunda trafik kazası: 7 yaralı

4 Tavşanlı - Emet Karayolunda trafik kazası: 7 yaralı

Marmaris'te çıkan yangında 78 yaşındaki kadın hayatını kaybetti

5 Marmaris'te çıkan yangında 78 yaşındaki kadın hayatını kaybetti