ORDU DA GÜZEL EVİM PROJESİ

Ordu da yaşlı ve engelli vatandaşların evlerinin temizliği ve kişisel bakımları, Ordu Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca hazırlanan ve yürütülen Güzel Evim projesi kapsamında yapılıyor. \r\n

ORDU DA GÜZEL EVİM PROJESİ
100 yardıma muhtaç, yaşlı ve engelli vatandaşın 1 yıl süreyle haftada en az bir kez evlerinin temizlenmesini ve kişisel bakımlarının yapılmasını kapsayan Güzel Evim projesi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca kabul edildi.

BALKANLIOĞLU: ONLARA BAKMAK İNSANİ BİR GÖREVDİR
Yardıma muhtaç, yaşlı ve engelli vatandaşların sorunlarına çözüm bulmak ve ihtiyaçlarını gidermenin insani bir görev olduğunu belirten Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Güzel Evim projesiyle bu görevin yerine getirildiğini söyledi. Ordu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca yürütülen Güzel Evim projesi hakkın bilgi veren Vali Balkanlıoğlu, Yaşlılarımız ve engelli vatandaşlarımız, dünden bugüne kültürümüzü, değerlerimizi, örf ve adetlerimizi yarına taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Ömürlerinin çoğunu vatanına ve milletine hizmet ederek geçirmiş vatandaşlarımıza sahip çıkmak, yaşlılık ve engellilik dönemlerinde ömürlerinin sonuna kadar insan onuruna yakışır bir şekilde yaşamalarının sağlamak, onların sorunlarına çözüm yolu bulmak, millet olarak hepimizin yapması gereken insani bir görevdir. Ordu Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yapılan hane incelemelerinde, özellikle yalnız yaşayan yaşlılarımızın ve engelli vatandaşlarımızın hanelerini temizleyecek, kişisel bakımlarını yapabilecek, hatta bazı vatandaşlarımızda da yemek pişirebilecek bedeni güce sahip olmadıkları tespit edildi. Bu ihtiyacı gidermek üzere Güzel Evim adı verilen proje geliştirildi dedi.
Güzel Evim projesi kapsamında 100 yardıma muhtaç, yaşlı ve engelli vatandaşa hizmet verileceğini ifade eden Vali Balkanlıoğlu, Uygulamaya konulan Güzel Evim Projesi ile Altınordu ilçemizde bulunan 100 yardıma muhtaç yaşlı ve engelli olan, yalnız ve kendisine bakacak kimsesi bulunmayan, günlük işlerini idame ettirebilecek durumda olmayan, devlete ait veya özel herhangi bir bakımevinde kalmayan vatandaşımızın yaşadıkları evi haftada bir defa temizleyerek daha sağlıklı, insan onuruna yakışır bir yuva haline getirilmek amacıyla ev temizlikleri ve talep ettiği kişisel bakım kapsamında kuaför ve hamam hizmeti gibi diğer ihtiyaçları sürekli olarak yapılacak diye konuştu.
Vali Balkanlıoğlu, Güzel Evim projesinin yürütümünde, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan yardım talebinde bulunan yaşlı ve engelli bakımı ile ilgili eğitim almış 12 vatandaşa da 6’şar aylık dönemler halinde iş imkanı sağlandığını sözlerine ekledi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Yılport Samsunspor'da 4 transfer yolda

1 Yılport Samsunspor'da 4 transfer yolda

Samsun'da silahlı çatışma: 4 yaralı, 10 gözaltı

2 Samsun'da silahlı çatışma: 4 yaralı, 10 gözaltı

Başkan İsmail Uyanık dönüyor

3 Başkan İsmail Uyanık dönüyor

Samsun'da gençlerin eğlencesi kötü bitti! 7 yaralı

4 Samsun'da gençlerin eğlencesi kötü bitti! 7 yaralı

Karadeniz'den hamsi fışkırdı

5 Karadeniz'den hamsi fışkırdı

İdmana katılmadı

6 İdmana katılmadı

Samet'in yerine kim oynayacak?

7 Samet'in yerine kim oynayacak?

İdarecilerden değerlendirme

8 İdarecilerden değerlendirme

İkinci saha hazırlanıyor

9 İkinci saha hazırlanıyor

Samsunsporlu üst geçit

10 Samsunsporlu üst geçit