ULAŞTIRMADA İKİNCİ DÖNEM

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hamdi Yıldırım, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın davetlisi olarak Ordu’ya geldi. \r\n

ULAŞTIRMADA İKİNCİ DÖNEM
Ordu’da sürdürülen ulaştırma yatırımlarını yerinde görmek üzere Ordu’ya gelen Müsteşar Yardımcısı Hamdi Yıldırım, helikopterle Ordu-Giresun Havaalanı inşaatına indi. Burada şantiye binasında ilgililerden brifing alan Müsteşar Yardımcısı Yıldırım, Bakanlık olarak yatırım alanında ikinci aşamaya geçtiklerini belirtti. Yıldırım, “Bu aşamada süregelen ve dünyanın gıptayla baktığı yatırım dönemine giriyoruz. Bunların başında otoyollar dönemi başlıyor, köprüler, kanallar dönemi başlayacak. Bu da bütün dünyada Türkiye’yi önemli bir hale getirecek” dedi.
Ordu-Giresun Havaalanı’nın da ikinci havacılık sektörünün teknolojisi açısından önemli bir yatırım olduğunu vurgulayan Yıldırım, “Bu havaalanı üzerinde çok titizlikle durduğumuz bir yatırım. Çünkü Türkiye’nin denizde ilk havaalanıdır” diye konuştu.
Yıldırım, beraberinde Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ve bir heyet ile birlikte helikopterle Ordu-Giresun Havaalanı, Ordu çevre yolu, Fatsa-Kumru-Korgan ve Ordu-Ulubey-Gürgentepe-Gölköy hatlarında yapımı süren yol çalışmalarını havadan inceledi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Zeytin tarlasında cinayet

1 Zeytin tarlasında cinayet

Sosyal medya fenomeni E-5'te kaza yaptı

2 Sosyal medya fenomeni E-5'te kaza yaptı

ABD, Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili nihai bir sonuca varmadı

3 ABD, Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili nihai bir sonuca varmadı

Samsun'da feci kaza! Otomobilin içinde sıkıştılar

4 Samsun'da feci kaza! Otomobilin içinde sıkıştılar