AHİ YEMEĞİNDE ESNAFA MÜJDELİ HABER

Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan, Ahilik Haftası dolayısıyla düzenlenen yemekte esnafın kooperatife olan kredi borcunun yapılandırılacağı müjdesini verdi.

AHİ YEMEĞİNDE ESNAFA MÜJDELİ HABER
Hızarhane Caddesi’nde Ahilik Haftası dolayısı ile Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi tarafından verilen 5 bin kişilik yemeğe esnaflar başta olmak üzere vatandaşlar ilgi gösterdi. Yemek dolayısı ile araç trafiğine kapatılan yolda, kooperatif binası önünde düzenlenen törende Başkan Aydoğan, konuşma yaptı. Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli’nin kredi ve kefalet kooperatifleri ortaklarının borçlarının yapılandırılmasına müjdesini esnafla paylaşan Başkan Aydoğan, kredi ödemlerinde sıkıntı yaşayan esnafın yapılandırmayla rahatlayacağını söyledi. Başkan Aydoğan ayrıca kooperatif binasının yıkılarak yerine modern bir bina yapılacağını sözlerine ekledi. 
Daha sonra kürsüye gelen Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ise Anadolu’da 13. yüzyılda vücut bulan Ahiliğin bu toprakların kardeşlik ve hoşgörü iklimini tesis ederek, vakıf ve sevgi medeniyetinin temellerinin atılmasına vesile olduğunu söyledi. Yapılan konuşmaların ardından Vali Cevdet Can’ın yanı sıra Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hacı İlbaş, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Kaya, GOÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin ile ilçe belediye başkanlarının katıldığı programda kooperatif binasının yıkımı törenle başlatıldı. 
Daha sonra ise esnafa yemek ikramı yapıldı. Vatandaşlar kavurma, pilav ve lokma tatlısı alabilmek için uzun kuyruklar oluşturdu. Vali Can ile Başkan Eroğlu, vatandaşlara kepçe ile yemek ikram etti.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da dehşet! O anlar saniye saniye kamerada

1 Samsun'da dehşet! O anlar saniye saniye kamerada

Egemen Töreli hayatını kaybetti

2 Egemen Töreli hayatını kaybetti

Belediye çalışanı Başkanı vurdu!

3 Belediye çalışanı Başkanı vurdu!

Samsun'da o caddeyi trafiğe kapatmıştı... Bu kez başaramadı

4 Samsun'da o caddeyi trafiğe kapatmıştı... Bu kez başaramadı

Samsun'da okul gezisi facia ile bitecekti

5 Samsun'da okul gezisi facia ile bitecekti

Samsun'da feci kaza! 1 ağır yaralı

6 Samsun'da feci kaza! 1 ağır yaralı

Samsunlular dikkat! Kar kapıda

7 Samsunlular dikkat! Kar kapıda

Samsun'da pompalı tüfekli çatışma: 5 yaralı

8 Samsun'da pompalı tüfekli çatışma: 5 yaralı

Samsun'da koca dehşeti! Kurtulmak için camdan atladı

9 Samsun'da koca dehşeti! Kurtulmak için camdan atladı

Uyanık ve Yıldırım da izledi

10 Uyanık ve Yıldırım da izledi