ARTVİN’DE ŞİDDETLİ YAĞIŞ

Artvin’in Hopa ve Arhavi ilçelerinde yağmur etkili olmayı sürdürürken, ilçelerdeki dereler yağmur suları nedeniyle taştı. \r\n

ARTVİN’DE ŞİDDETLİ YAĞIŞ
Hopa’ya metrekareye dün gece 135 kg yağış düşerken, Arhavi’de ise metrekareye 128 kg yağış düştü. Her iki ilçede de aşırı yağışlar yer yer alt katlarda bulunan ev ve işyerlerini su basmasına neden oldu. Hopa’da Sundura deresi Cumhuriyet Mahallesi civarında dere kenarında bulunan ev ve işyerleri tedbiren boşaltılırken, derenin taşma ihtimaline karşı da hem Belediye ekipleri ve hem de vatandaşlar tedbir almaya çalışıyor. Yetkililer vatandaşları uyararak sel baskınlarına karşı tedbirli olmalarını istediler.
Arhavi’de yoğun yağış nedeniyle Kapisre Deresi taşarken, Ortacalar Köyü yolu ulaşıma kapandı. Bazı binaların giriş katına ve bazı iş yerlerine su basması sonucunda maddi hasarlar meydana geldi. Arhavi-Ortacalar yolu ile birlikte bir çok köy yolu ulaşıma kapanırken, İl Özel İdaresi’ne ait iş makinelere kapanan yolları ulaşıma açmak için yoğun mesai harcıyor. İş makinelerinin suyun içerisinde verdiği mücadelede dikkat çekiyor.
Artvin Valisi Kemal Cirit, sosyal medyadan yaptığı açıklamada “Özellikle sahil ilçelerimiz Hopa ve Arhavi ciddi anlamda etkilenmiş durumda, Karayolları, DSİ ve AFAD ekiplerimiz Kaymakamlarımızın koordinesinde çalışmakta...Hopa da kapalı köy yolu yok. Ancak Başoba Köyümüzde tahribat yoğun, Hopa-Artvin yol güzergahındaki heyelan sabah saatlerinde (Sanayiin üst kesimi) kaldırıldı. Arhavi de Çifteköprü yolu kapalı ve patika seviyesine inmiş olup vatandaşlarımızın diğer güzergahı kullanmaları rica olunur. Bu köylerimize Güneşli yolundan bağlantı sağlanmaktadır. Arhavi ve Hopa da Bütün köylerimiz yağıştan etkilendi. Mal ve can kaybının olmaması sevindirici olup tehlike arz eden bazı evlerimiz boşaltılmıştır...” ifadelerini kullandı.


EN ÇOK OKUNANLAR

AK Parti'de başvurular sona erdi! İşte Samsun aday adayı listesi

1 AK Parti'de başvurular sona erdi! İşte Samsun aday adayı listesi

Samsunspor eski teknik direktörü hayatını kaybetti

2 Samsunspor eski teknik direktörü hayatını kaybetti

Tuğla yüklü kamyon uçuruma devrildi: 2 ölü, 1 yaralı

3 Tuğla yüklü kamyon uçuruma devrildi: 2 ölü, 1 yaralı

Samsun'da feci kaza : 2 ölü, 2 yaralı

4 Samsun'da feci kaza : 2 ölü, 2 yaralı

Kendine yeten kulüp

5 Kendine yeten kulüp

 Samsun'da kahreden cenaze! Baba ve oğlu yan yana

6 Samsun'da kahreden cenaze! Baba ve oğlu yan yana

Samsun'da seçim yarışı hızlandı

7 Samsun'da seçim yarışı hızlandı

Yılport Samsunspor'da önce idman sonra yolculuk

8 Yılport Samsunspor'da önce idman sonra yolculuk

Yılport Samsunspor'a ceza

9 Yılport Samsunspor'a ceza

Sarıyer-Yılport Samsunspor maçı ne zaman hangi kanalda saat kaçta?

10 Sarıyer-Yılport Samsunspor maçı ne zaman hangi kanalda saat kaçta?