BAŞKAN ŞAHİNER İTFAİYE HAFTASINI KUTLADI

Çorum un Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, her yıl 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan itfaiyeciler haftasını kutladı. \r\n

BAŞKAN ŞAHİNER İTFAİYE HAFTASINI KUTLADI
Şahiner mesajında 24 saat canla başla faaliyet gösteren Sungurlu itfaiye teşkilatına olağanüstü gayretlerinden dolayı teşekkür etti.
Başkan Şahiner, İtfaiyeciliğin birçok riski taşıyan zor bir meslek olduğunu ifade ederek, “Her yangın türü farklı bir risk içerir. Bazı yangınlarda itfaiyeciler çöken bir çatının altında kalabilir, bazılarında yoğun dumandan zehirlenebilir. İtfaiyecilik mesleğinde olay yerine en kısa zamanda ulaşmak büyük önem taşır ve bu nedenle itfaiyeciler olay yerine en kısa zamanda varma gerginliği ve stresini de yaşarlar. Bu yüzden itfaiyecilik, birçok riski beraberinde taşıyan zor ve meşakkatli bir meslektir. Tüm bu risklere rağmen kuruluş amacını karşılıksız yardım anlayışından alan İtfaiye çalışanlarımız başkalarına yardımcı olabilmek için büyük bir özveri ve gayretle, gerekirse canları pahasına görevlerini yerine getiriyor” şeklinde konuştu. 
Yangın ve kurtarma çalışmalarında, gece gündüz, bayram demeden, fedakar bir şekilde görev yapan İtfaiye Teşkilatına göstermiş oldukları olağanüstü gayretlerinden dolayı takdir ve teşekkürlerini sunan Başkan Şahiner, Bu vesile ile yangın ve doğal afetle mücadelede yaşamını yitiren şehit itfaiyecilerimize Allah’tan rahmet dilerken, yalnızca ilçemizde değil ülkemizin her köşesinde, her zaman görevinin başında olan itfaiyeci kardeşlerimizin de İtfaiyecilik Haftasını en içten dileklerimle kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum” dedi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Yılport Samsunspor'da 4 transfer yolda

1 Yılport Samsunspor'da 4 transfer yolda

Samsun'da silahlı çatışma: 4 yaralı, 10 gözaltı

2 Samsun'da silahlı çatışma: 4 yaralı, 10 gözaltı

Başkan İsmail Uyanık dönüyor

3 Başkan İsmail Uyanık dönüyor

Samsun'da gençlerin eğlencesi kötü bitti! 7 yaralı

4 Samsun'da gençlerin eğlencesi kötü bitti! 7 yaralı

Karadeniz'den hamsi fışkırdı

5 Karadeniz'den hamsi fışkırdı

İdarecilerden değerlendirme

6 İdarecilerden değerlendirme

Samet'in yerine kim oynayacak?

7 Samet'in yerine kim oynayacak?

İdmana katılmadı

8 İdmana katılmadı

İkinci saha hazırlanıyor

9 İkinci saha hazırlanıyor

Samsun'da gelin ile görümce hırsızlar yakalandı

10 Samsun'da gelin ile görümce hırsızlar yakalandı