GAYRİMENKUL AÇIK ARTIRMA İLANI

RESMİ İLAN

GAYRİMENKUL AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. SAMSUN
1.SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU
GAYRİMENKUL AÇIK ARTIRMA İLANI
SAYI:2014/14 Satış
Samsun 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğundan;
Satılmasına karar verilen gayrimenkulün cinsi, kıymeti, adedi, evsafı:
Samsun ili, İlkadım ilçesi, Saitbey (K1) mahallesi, Ada : 446, Parsel : 20 de kayıtlı bulunan 43/551 arsa paylı (4) bağımsız bölüm numaralı galeri katlı dükkan 600.000,00.- TL, aynı yer 13/551 arsa paylı (13) bağımsız bölüm numaralı mesken 100.000,00.- TL muhammen bedelle satılacaktır.
Taşınmazların bulunduğu bina betonarma karkas sisteminde yapılmış 2 bodrum kat + zemin kat + galeri kat + 8 normal kat olarak yapılmıştır, 100.yıl bulvarı No.: 91 adresinde bulunmaktadır, etrafı tamamen meskün olup konut ve işyerleri ile çevrilidir, taşınmaz Unkapanı semtine, kilise meydanına, subaşı semtine, Barış bulvarına, Bağdat caddesine yakın konumda şehir merkezinde bulunmaktadır, (13) bağımsız bölüm numaralı mesken salon, 2 yatak odası, sandık odası, mutfak, banyo, tuvalet, antre ve holden oluşmakta ve 116 m2 dir, salon ve odaların zeminleri marley kaplamadır, banyo ve tuvaletin duvarları kısmen seramik kaplıdır, kapılar ahşap doğrama, soba ile ısınmaktadır, meskende % 24 oranında yıpranma mevcuttur, (4) bağımsız bölüm numaralı galeri dükkan mimari projesine göre zemin kat bürüt 109 m2, galeri kat bürüt 38 m2 dir, galeri katı projedekinden daha hale getirilmiştir, tavanı kaplama tavan, giriş kapı ve vitrinleri aliminyum doğramadır, dükkan sobalı sistem ile ısınmaktadır, apartmanın ortak alanına doğalgaz çekilmiştir, dükkanın bulunduğu binada % 24 yıpranma mevcuttur.
Satış Şartları;
l. Satış 19.11.2014 günü 13.30-13.40 saatleri arasında (4) bağımsız bölüm numaralı galeri dükkan, 14.00 14.10 saatleri arasında (13) bağımsız bölüm numaralı mesken Samsun 1. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonunda açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle bir bedelle alıcı çıkmazsa 15.12.2014 günü 13.30-13.40 saatleri arasında (4) bağımsız bölüm numaralı galeri dükkan, 14.00 14.10 saatleri arasında (13) bağımsız bölüm numaralı mesken Samsun 1. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonunda ikinci açık artırma yapılacaktır. Birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerinin % 50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. Elektronik ortamda teklif vereceklerin teminatına Vakıflar Bankası Samsun Çiftlik Şubesinde bulunan TR930001500158007300706469 numaralı hesaba yatırmaları gerekmektedir.
2. Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetin %20’si nispetinde pey akçesi
veya bu miktar kadar banka teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Hissesi % 20 den az olan
hissedarlarda ihaleye katılabilmek için hissesi ile % 20 arasındaki kısım için aynı işlemi yapmaları
gerekmektedir. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde 10 günü geçmemek üzere süre verilebilir.
Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir, satıcılara ait olan tellaliye harcı dağıtım tablosunda hisseleri oranında taraflara yükletilmek üzere ihale sonrası alıcı tarafından yatırılacaktır, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3. İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin ( * ) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile ( 15 ) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır, aksi taktirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaklardır.
4. Satış bedeli hemen veya yerilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve iflas Kanunun 133.maddesi gereğince ihale feshedilir, ihaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 
5. Şartname ilan tarihinden itibaren herkesi görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilecektir.
6. Satışa iştirak edenleri şartnameyi görmüş ve münderecatının kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/14 sayılı satış dosya numarasıyla dairemize başvurmaları ilan olunur. 16/09/2014
(İ.F.K. 126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
BASIN: 2288EN ÇOK OKUNANLAR

Katil zanlısından 'pes' dedirten cevap: 'Cinayeti zevkten işledim'

1 Katil zanlısından 'pes' dedirten cevap: 'Cinayeti zevkten işledim'

Zabıta görevlisi boş arazide ölü bulundu

2 Zabıta görevlisi boş arazide ölü bulundu

Aracın çarptığı yavru ayı sergileniyor

3 Aracın çarptığı yavru ayı sergileniyor

Bolu'da silahlı kavga: 1 yaralı

4 Bolu'da silahlı kavga: 1 yaralı

Samsun'da otomobil ile tır çarpıştı: 2 ölü, 2 yaralı

5 Samsun'da otomobil ile tır çarpıştı: 2 ölü, 2 yaralı