IŞİD in katliam videolarındaki militan tespit edildi

FBI Başkanı Comey, 2 Amerikalı gazeteci ile bir İngiliz yardım görevlisinin IŞİD tarafından kafaları kesilerek öldürülmesine ilişkin Militanın kimliğini sanırım tespit ettik dedi.\r\n

IŞİD in katliam videolarındaki militan tespit edildi
ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Başkanı James Comey, 2 Amerikalı gazeteci ile İngiliz yardım görevlisinin IŞİD tarafından kafaları kesilerek öldürülmesini gösteren videolardaki İngiliz aksanlı maskeli militanın kimliğini belirlediklerine inandıklarını söyledi.

Amerikan basınında yer alan haberlere göre, Comey FBI merkezinde küçük bir grup gazeteciye yaptığı açıklamada, Militanın kimliğini sanırım tespit ettik dedi. Comey, sözkonusu militanın kimliği ya da vatandaşlık durumuyla ilgili detay vermeyeceğini kaydetti. Comey, videolardaki kafa kesme eylemlerini de gerçekten bu militanın yapıp yapmadığı konusunda da bilgi vermedi.

Videolarda Amerikalı gazeteciler James Foley ve Steven Sotloff ile İngiliz yardım görevlisi David Haines in kafalarının kesilmesi açıkça gösterilmiyor ancak İngiliz aksanlı bir militan, elinde uzun bir bıçakla konuşuyor ve bu 3 kişinin kafasını kesmeye başlıyor gibi görünüyor.

Comey ayrıca, şu anda yaklaşık bir düzine Amerikalı nın Suriye deki aşırıcı gruplarla birlikte savaştığının tahmin edildiğini kaydetti. 100 den fazla Amerikalı nın ya Suriye ye gitmeye çalışırken gözaltına alındığını ya başarıyla gittiğini ya da gidip geri döndüğünü ifade eden Comey, aşırıcı gruplarla birlikte savaştıktan sonra geri dönen Amerikalıların tamamının ya soruşturma veya izleme altında olduğunu ya da gözaltına alındığını belirtti. 

FBI Başkanı Comey, ABD nin Suriye deki militanlara katılan her bir Amerikalıyı tespit ettiğinden emin olmadığını da söyledi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Sarıyer-Yılport Samsunspor maçı canlı izle

1 Sarıyer-Yılport Samsunspor maçı canlı izle

MHP Samsun'da adaylar açıklanıyor

2 MHP Samsun'da adaylar açıklanıyor

Lideri elimizden kaçırdık! Sarıyer: 1 Yılport Samsunspor: 1

3 Lideri elimizden kaçırdık! Sarıyer: 1 Yılport Samsunspor: 1

Samsunspor'da nöbet değişimi

4 Samsunspor'da nöbet değişimi

Bu nasıl bakım?

5 Bu nasıl bakım?

Samsun'da feci kaza! Otomobilin içinde sıkıştılar

6 Samsun'da feci kaza! Otomobilin içinde sıkıştılar

Taner Taşkın: 'Maçı koparabilirdik'

7 Taner Taşkın: 'Maçı koparabilirdik'

Samsun'da amatör ligde arbede

8 Samsun'da amatör ligde arbede

Samsun'da çocuk parkının duvarı çöktü! Müteahhitten açıklama

9 Samsun'da çocuk parkının duvarı çöktü! Müteahhitten açıklama

Haftanın maçı Haberaks TV'de

10 Haftanın maçı Haberaks TV'de