THK’DAN ÖĞRENCİLERE KIRTASİYE YARDIMI

Çorum’un Kargı ilçesinde faaliyetini sürdüren Türk Hava Kurumu Şubesi, ilçede eğitim-öğretim gören birinci sınıf öğrencilerine kırtasiye yardımı yaptı. \r\n

THK’DAN ÖĞRENCİLERE KIRTASİYE YARDIMI
2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılı nedeniyle Türk Hava Kurumu Genel Merkezi tarafından 1. sınıflara verilmek üzere gönderilen resim kitabı, kareli ve çizgili defter, boya kalemi, kurşun kalemler Türk Hava Kurumu Kargı Şube Başkanı Eyüp Danacı tarafından ilçedeki Cumhuriyet YİBO ve Atatürk İlkokulu’nda öğrencilere dağıtıldı.
Türk Hava Kurumu Kargı Şube Başkanı Eyüp Danacı, Türk Hava Kurumuna yapılan Kurban derisi ve bağışlarla elde edilen gelirlerin bir bölümü eğitime yardım amaçlı olarak kullanılıyor. Bu amaçla ilçemizdeki öğrencilerimize kırtasiye yardımı yaptık dedi.
Danacı ayrıca toplanan deri ve bağışlarla, Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nde şehit çocuklarını tam burslu, başarılı öğrencileri ise yüzde 80 burs ile üniversitelerinde okuttuklarını sözlerine ekledi.
Cumhuriyet YİBO Müdürü Cahit Arpa’da Türk Hava Kurumu Şubesi’nin yaptıkları bu yardımlarından dolayı çok mutlu olduklarını ve öğrenciler adına kendilerine teşekkür ettiklerini söyledi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Zeytin tarlasında cinayet

1 Zeytin tarlasında cinayet

ABD, Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili nihai bir sonuca varmadı

2 ABD, Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili nihai bir sonuca varmadı

Sosyal medya fenomeni E-5'te kaza yaptı

3 Sosyal medya fenomeni E-5'te kaza yaptı