SERBEST PİYASADA KABUKLU FINDIK 15 TL YE YÜKSELDİ

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Uğur Cörüt yaptığı açıklamada, Serbest piyasada fındık 15 lirayı geçti, ilerleyen günlerde de bu sayı daha da artacak dedi. \r\n

SERBEST PİYASADA KABUKLU FINDIK 15 TL YE YÜKSELDİ
Ordu da serbest piyasada kabuklu fındık 15 TL oldu. Konuya ilişkin açıklama yapan Altınordu Ziraat Odası Başkanı Uğur Cörüt, fındıkta yaşanan zirai don olayının rekolteyi düşürdüğünü düşen rekoltenin de fındık fiyatlarına yansıdığını belirterek , fiyatların 15 TL seviyesinin üstüne çıkacağını yıl sonuna kadar bu sayının 16, 17 hatta 20 lira olabileceğini söyledi.
Hasat sezonun son bulmasıyla üreticileri uyardıklarını vurgulayan Cörüt, Hasat sezonun başında söylediğim gibi fındık 15 liraya ulaştı. Üreticilere emanete fındık bırakmamalarını, sadece ihtiyaçları kadar fındık satmalarını önermiştim. Üreticiler dediklerimizi uygulayıp ihtiyaçları kadar fındık sattılar. Bundan sonra da fındık 15 lirayı geçerek 16, 17 hatta 20 lirayı bulacaktır dedi.
Sezon başlamadan rekoltenin düşük olacağını söylediklerini, ancak ihracatçıların rekolte tahminlerini dikkate almadıklarının altını çizen Çörüt, Biz rekolte az olacak dediğimizde, ihracatçılar ziraat odalarının tahminlerine uymayın yanlış söylüyorlar dedi. Kendileri de rekoltenin çok yüksek olacağını söylediler ancak göründüğü üzere rekolte 300 bin ton seviyesine bile ulaşamadı diye konuştu.
Fındığını henüz satmamış olan üreticilere tavsiyelerde bulanan Cörüt, Fındığını satmayan üreticilere benim tavsiyem fındık 15 lirayı geçti, bundan sonraki karar kendilerine ait. Göründüğü üzere fındık gün geçtikçe artacak bu sayı 18-20 liralara ulaşabilir. Bu saatten sonraki karar onlarındır ister satsınlar isterlerse de bekletebilirler. Fındığın artması da düşmesi de üreticilerimizin elinde şeklinde konuştu.


EN ÇOK OKUNANLAR

Zabıta görevlisi boş arazide ölü bulundu

1 Zabıta görevlisi boş arazide ölü bulundu

Katil zanlısından 'pes' dedirten cevap: 'Cinayeti zevkten işledim'

2 Katil zanlısından 'pes' dedirten cevap: 'Cinayeti zevkten işledim'

Samsun'da otomobil ile tır çarpıştı: 2 ölü, 2 yaralı

3 Samsun'da otomobil ile tır çarpıştı: 2 ölü, 2 yaralı

Aracın çarptığı yavru ayı sergileniyor

4 Aracın çarptığı yavru ayı sergileniyor

Bolu'da silahlı kavga: 1 yaralı

5 Bolu'da silahlı kavga: 1 yaralı

Önce refüje çarptı, ardından cayır cayır yandı

6 Önce refüje çarptı, ardından cayır cayır yandı

Dur ihtarına uymadı aracı bırakıp kaçtı

7 Dur ihtarına uymadı aracı bırakıp kaçtı

Sancaktepe'de otomobil su kanalına uçtu

8 Sancaktepe'de otomobil su kanalına uçtu