ORDU’YA TURİST AKINI

AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, Ordu’yu 2013 yılında yerli ve yabancı olmak üzere toplam yaklaşık 295 bin yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiğini söyledi. \r\n

ORDU’YA TURİST AKINI
Milletvekili Fatih Han Ünal, 27 Eylül Dünya Turizm Günü olması dolayısıyla yaptığı açıklamada, Doğu Karadeniz Bölgesi ve özellikle Ordu’nun turizm pastasından daha fazla pay alabilmesi için turistik potansiyelinin en iyi şekilde kullanılmaya çalışıldığını söyledi.
Son yıllarda Doğu Karadeniz Bölgesi’nin turizm açısından cazip hale geldiğini, yeşil ve mavinin büyüleyici güzelliğine sahip olan Ordu’nun doğası, zengin tabiat ve kültür varlıkları ve yüzlerce çeşit mutfak kültürüyle yüksek bir turizm potansiyeline sahip olduğunu söyleyen Milletvekili Fatih Han Ünal, “Turizm kenti olma yolunda önemli mesafeler kat etmekle birlikte, daha uzun bir yolumuzun olduğunu biliyoruz” dedi.

BÖLGENİN TARİHİ VE KÜLTÜRÜ ORTAYA ÇIKIYOR
Kurul Kalesi ve Cıngırt kayasında yapılan kazılarda, bölgenin tarihi ve kültürel özelliklerinin ortaya çıkmaya başladığına değinen Milletvekili Fatih Han Ünal, Kurul Kalesi kazı çalışmasının Karadeniz’in ilk arkeolojik kazı alanı olma özeliğini taşıdığına dikkat çekti.
Ordu ekonomisinin canlanması için başlatılan turizm çalışmalarının hızla devam ettiğini ifade eden Milletvekili Fatih Han Ünal, şöyle konuştu: “Turizm potansiyelini arttırmak amacıyla ilimizde altyapı çalışmaları hızla devam etmektedir. Bu çalışmalar, Ordu-Giresun Havalimanı yapımı, Botanik Bahçesi yapımı, Çikolata Park Projesi, Çambaşı Kayak Merkezi, taşınmaz kültür varlıklarının korunmasına yönelik projeler bunlardan başlıcalarıdır. Ordu’nun turizm kenti olma yolunda İlimizde Turizm İşletme Belgeli 24 adet tesis bulunmakta olup oda sayısı Bin 57, yatak sayısı 2 bin 87 dir. Yatırımı devam eden 10 adet yatırım belgeli otelimizin toplam yatak sayısı bin 528 olup önümüzdeki turizm mevsiminde yetiştirilmeye çalışılmaktadır. İlimizi 2013 yılında yerli ve yabancı olmak üzere toplam 294 bin 240 kişi ziyaret etmiştir. Bölge insanının gelirinin artması, refah seviyesinin yükselmesi, Ordu ekonomisinin daha da canlanması için başlatılan bu turizm hamlesinin kesintiye uğramadan sürdürülmesi düşünülmektedir.”


EN ÇOK OKUNANLAR

Zeytin tarlasında cinayet

1 Zeytin tarlasında cinayet

ABD, Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili nihai bir sonuca varmadı

2 ABD, Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili nihai bir sonuca varmadı

Sosyal medya fenomeni E-5'te kaza yaptı

3 Sosyal medya fenomeni E-5'te kaza yaptı