OKUL SERVİSÇİLERİ BİLGİLENDİRİLDİ

Trabzon da öğrenci servis taşımacılığı yapanlara eğitim verildi. \r\n

OKUL SERVİSÇİLERİ BİLGİLENDİRİLDİ
Trabzon Emniyet Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi, UKOME ve Trabzon Servis Araçları Odası tarafından düzenlenen eğitim programı Trabzon Emniyet Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı. Eğitim programına Trabzon Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürü Turgay Özkan, UKOME Başkan yardımcısı Erdoğan Sadıklar, Servis Araçları İşletmecileri Odası Başkanı Tayyar Demir ve odaya kayıtlı servisçiler katıldı.
Trabzon Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürü Turgay Özkan, servis sürücülerini bilgilendirirken, mutlaka kurallara uymaları konusunda uyarıda bulundu. Özkan, Okullar açıldı ve servisçilik başladı. Bunlar için gerekli izin ve prosedürlerle araçlarda bulunması gereken belgeler var. Minik çocukları taşıyorsunuz. Aileler size teslim ediyor. Çocuklar size emanet oluyor. Araçta bulunduğu sürece çocukların her türlü sorumluluğu size düşüyor. Çocukları taşırken kapısının önünde nizami bir şekilde alacaksınız. Binerken ve inerken siz de çocuklar da kurallara uyması lazım. Çocuklar trafiğe çok fazla dikkat edemez, burada size büyük görev düşüyor. Okula gittiğiniz zamanda okulun bahçesinde düzgün bir şekilde çocukları indireceksiniz. Kazalara sebebiyet vermemek için kurallara çok dikkat edeceksiniz. Araçlarınızı sürerken kurallara mutlaka uyacaksınız. kırmızı ışıkta geçme, hızlı seyretme yapmayacaksınız. Kontrollerimiz sürecek ve kesinlikle müsemmaya yer olmayacak. İlkokul ve okul öncesi eğitimde rehber personel istiyoruz, ortaokul ve lisede rehber personel istemiyoruz. Sağlıklı bir şekilde kazasız belasız bir eğitim dönemi geçirelim. Denetimlerimiz çok sıkı olacak. Onun için kurallara uyun dedi.
Trabzon Servis Araçları Odası Başkanı Tayyar Demir, Emniyet, Büyükşehir, UKOME ve servis araçları odası iş birliği ile 2014-2015 eğitim öğretim yılında çalışma yapıyoruz. Yaptığımız çalışmalarda okullara giderek tüm arkadaşlarımızı bilgilendirdik. Büyükşehir Belediyesi ne de bu çalışmalarımızda bize araç tahsisinde bulunduğu için teşekkür ediyorum diye konuştu.
UKOME Müdür Yardımcısı Erdoğan Sadıklar da, belediyeden alınacak belgelerle alakalı sürücüleri bilgilendirdi. Konuşmaların ardından Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü nde görevli polis memuru Samet Aslanbayrak tarafından servisçilere eğitim verildi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Hayati Tekin sahaya iniyor

1 Hayati Tekin sahaya iniyor

Sakarya'da rekor kırıldı

2 Sakarya'da rekor kırıldı

Samsunspor taraftarları akın etti...

3 Samsunspor taraftarları akın etti...

Tekin, adaylık için istişarede

4 Tekin, adaylık için istişarede

TCDD, Samsun'daki taşınmazını satıyor

5 TCDD, Samsun'daki taşınmazını satıyor

Samsun'da yaralı genç şoka girdi

6 Samsun'da yaralı genç şoka girdi

Bodrum'da kurtardı, Sakarya'da olmadı

7 Bodrum'da kurtardı, Sakarya'da olmadı

Protokol tam kadro

8 Protokol tam kadro

Taner Taşkın: '3'üde atsak berabere biterdi'

9 Taner Taşkın: '3'üde atsak berabere biterdi'

Demirtaş ve Numanoğlu Haberaks'ta

10 Demirtaş ve Numanoğlu Haberaks'ta