PROF. SUBAŞI, KAYMAKAM YOLCU’YU ZİYARET ETTİ

Tokat Valiliği, Tokat Belediyesi ve Gaziosmanpaşa Üniversitesi işbirliğinde hazırlanan “Tokat Tarihi ve Kültürü” konulu sempozyuma katılmak için Tokat’a Niksarlı Hattat Prof. Dr. M. Hüsrev Subaşı, Niksar Kaymakamı Dr. Yusuf Gökhan Yolcu’yu makamında ziyar

PROF. SUBAŞI, KAYMAKAM YOLCU’YU ZİYARET ETTİ
Samimi bir ortamda geçen ziyarette fırsat buldukça dost ve akraba ziyaretleri yapmak için Niksar’a geldiğini belirten Subaşı, Niksar’da bulunan Melik Ahmet Danişmend Gazi Türbesi nin iç hatlarının yeniden yazmak için de çalışmalara başlayacaklarını söyledi.
Kaymakam Yolcu, kendisini ziyaret eden Prof. Subaşı’ya teşekkür ederek ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirtti. Son olarak Süleymaniye (2010) ve Fatih (2011) Camilerinin tarihi hatlarını restore eden Prof. Subaşı, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nin kuruluşunda görev alarak Mütevelli Heyet üyeliğinde bulunmuş (2010), daha sonra da bu üniversitenin Güzel Sanatlar Fakültesi Kurucu Dekanlığına getirilmişti (2011).

BABASI ERDOĞAN’IN HOCALIĞINI YAPMIŞ
Öte yandan Prof. Hüsrev Subaşı’nın babası İstanbul eski vaizlerinden İbrahim Subaşı, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın bir dönem hocalığını yapmıştı.
Geçen yıl vefat eden ve cenazesine o dönem Başbakan olan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ile şu anda Başbakan olan Ahmet Davutoğlu’nun yanı sıra birçok bürokrat katılmıştı. Erdoğan cenazede bir dönemler öğrencisi olduğu hocasının tabutunu hiç bırakmadan omuzlamıştı.


EN ÇOK OKUNANLAR

Denizli'de düşen uçağın enkazına ulaşılamadı

1 Denizli'de düşen uçağın enkazına ulaşılamadı

Lüks otomobile uyuşturucu operasyonu: 54 Kilo 800 gram eroin 8 kilo 490 gram afy

2 Lüks otomobile uyuşturucu operasyonu: 54 Kilo 800 gram eroin 8 kilo 490 gram afy

Otomobil domuz sürüsüne çarptı: 1 domuz telef oldu

3 Otomobil domuz sürüsüne çarptı: 1 domuz telef oldu

Otomobil Elektrik Direğine Çarptı 1 Yaralı

4 Otomobil Elektrik Direğine Çarptı 1 Yaralı