İLKADIM DA KADINLARA ÖZEL PROJE

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Bayanlarımız için özel projelere imza atacağız dedi. \r\n

İLKADIM DA KADINLARA ÖZEL PROJE
İlkadım Kent Konseyi Kadın Meclisi Genel Kurul toplantısı İlkadım Kültür Merkezi nde yapıldı. Toplantıya İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Erol Köroğlu ve Musa Yüksel, İlkadım Kent Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Bünyamin Kocaoğlu ve Kadın Meclisi üyeleri katıldı. Gerçekleşen seçimde Kadın Meclisi Başkanı Yasemin Turan seçildi.
8 gündem maddesinden oluşan genel kurul toplantısı, İlkadım Kent Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Bünyamin Kocaoğlu başkanlığında başladı. Kadın Meclisi Başkanlığı için divan kuruluna verilen tek liste oy birliği ile kabul edildi. Kadın Meclisi Başkanı Anadolu Hastaneleri İşletme Müdürü Yasemin Turan seçildi.
KADINLAR AKTİF ROL ALACAK
İlkadım Kent Konseyi Kadın Meclisi nin aktif bir halde rol göstereceğini belirten Kadın Meclisi Başkanı Yasemin Turan, “Gerçekleştirdiğimiz genel kurul toplantısı hayırlı uğurlu olsun. Bu makam için adımın tercih edilmesi beni oldukça mutlu etti. Görevimi kadınlar adına başarı ile yerine getireceğimden kimsenin kuşkusu olmasın. Kadın meclisi artık aktif bir şekilde rol yapacaktır. Kadınlarımızın haklarından kadınlarımızın sosyal yaşantısına kadar her konuda faaliyet göstereceğiz. Kurulumuz tekrar hayırlı ve uğurlu olsun diye konuştu.
KADINLAR BAŞ TACIMIZ
İlkadım da kadınların ayrıcalıklı olduğunun altını çizen ve kadınlar için geliştirilen özel projelerin kısa süre sonra hayata geçirileceğini belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İlkadım Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanlığı na seçilen Yasemin Turan ı kutluyorum hayırlı uğurlu olsun. Kent konseylerinde kadın meclisi oldukça önemlidir. Kadınların sosyal aktivitelerden tutun, kadın haklarına kadar bayanlarımızın her konuda destek alacağı bir nokta. İlkadım Belediyesi olarak kadınlarımıza oldukça değer veriyoruz. Görev yaptığımız geçmiş dönemde İlkadımlı kadınlarımıza kazandırdığımız Hanımlar Lokalimizde bayanlarımız oyun salonlarından spor odalarına eğitim salonlarından kafeteryalarına sahipler. Bu şekilde yeni geliştirdiğimiz projelerimizde ise her mahalleye kadın kültür merkezlerimiz olacak. Spor odaları, saunaları, yemekhanesi, kütüphanesi ve daha birçok faaliyet noktasıyla hayata geçecek. Kadınlarımız baş tacımız diyerek bayanlarımız için sürdürdüğümüz projelerimiz çok kısa bir süre sonra İlkadım da hayat bulacak” şeklinde konuştu.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

8. Malatya Uluslararası Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

1 8. Malatya Uluslararası Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

Antalya-Konya karayolunda ulaşım güçlükle sağlanıyor

2 Antalya-Konya karayolunda ulaşım güçlükle sağlanıyor

Samsun'da bekar evinde silahlı saldırı: 2 yaralı

3 Samsun'da bekar evinde silahlı saldırı: 2 yaralı

Antalya-Konya karayolunda ulaşıma kar engeli

4 Antalya-Konya karayolunda ulaşıma kar engeli

Konya Antalya Karayolunda ulaşıma kar engeli

5 Konya Antalya Karayolunda ulaşıma kar engeli

Karaman'da tek katlı ev çıkan yangın korkuttu

6 Karaman'da tek katlı ev çıkan yangın korkuttu

Hastane otoparkında silahlı saldırıya uğrayan baba ve oğlu öldü

7 Hastane otoparkında silahlı saldırıya uğrayan baba ve oğlu öldü