BAŞKAN DEMİRKOL’DAN SAĞDUYU ÇAĞRISI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tokat İl Başkanı Fatih Demirkol, Erbaa ilçesinde 3 kişinin yaralanması ile sonuçlanan olayla ilgili sağduyu çağrısında bulundu. \r\n

BAŞKAN DEMİRKOL’DAN SAĞDUYU ÇAĞRISI
Parti binasında basın açıklaması yapan Başkan Demirkol, Erbaa Belediyesi tarafından fesih kararına istinaden billboardların kaldırılmak istenmesi sonucu çıkan olayları tasvip etmediklerini söyledi. Asla tarafı olmak istemedikleri menfur bir hadisenin yaşandığını ifade eden Başkan Demirkol, yaşananları provokasyon olarak değerlendirerek, “Başta bu provokasyonlara imza atanlar olmak üzere, herkes bilmelidir ki; Milliyetçi Ülkücü Hareket çatışma ve kaostan beslenen bir siyasi geleneğe sahip değildir. Asla ve asla kardeşlik hukukunu bozacak kirli teşebbüslerin bir parçası ve çatışmanın bir tarafı olmayacaktır. Demokratik zeminde ve milli menfaatler çizgisinde siyasi üslubunu sürdürmeye kararlıdır. Ülkemizin karşı kaşıya olduğu sinsi kuşatma karşısında en son ihtiyaç duyulacak şey, vatandaşlarımız siyasi hırs ve siyasi hınçla birbirine kırdırılmasıdır. Milliyetçi Ülkücü Hareket Türkiye’nin bir kardeş kavgasına sürüklenmesine asla müsaade etmeyecek ve bütün çatışma ortamlarını engin hoşgörüsü ve sabrıyla kurutacaktır. Ancak asla unutulmamalıdır ki; mukaddeslerimize yönelmiş bulunan saldırılar karşısında, gerekli cevabı, gerekli şekilde ve muhataplarının anlayacağı dilden vermeye hazırız ve kararlıyız” dedi.
Başkan Demirkol, açıklamasının sonuca Erbaalıları sağduyulu olmaya davet ederek, “Sayın İlçe Başkanımız Namık Ateşli’ye karşı saldırı da bulunan belediye görevlilerini esefle kınıyorum. Olay yargıya taşınmıştır, sayın belediye başkanın sarf ettiği sinkaflı sözler ve mesajlar yargıya taşınmıştır. Ben hem MHP’li Erbaalı üyelerimize hem de AK Parti’li Erbaalı vatandaşlarımızı sağduyuya davet ediyorum. Erbaalı MHP’lisi ile CHP’lisi ile AK Partilisi ile kardeşçe yaşamış, kardeşliğin bozulmadığı bir şehirdir. Bundan sonra da kardeşliğimizin bir olacağını, iri olacağını, diri olacağını düşünüyorum. Bu anlamda herkesi sağduyuya çağırıyorum. Ayrıca MHP’li 70 işçinin işten çıkarılacağı söylemleri üzerine Milletvekilimiz Reşat Doğru beyle birlikte Erbaa Belediye Başkanına ziyarette bulunduk. Erbaa Belediye Başkanı hiçbir kardeşimizi Milliyetçi ve Ülkücü Harekete mensup diye çıkarmayacağının ve afişlerimizin de Kurban Bayramı sonuna kadar kalacağı sözünü aldık. Kendisine bu duyarlılığından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da ekmeğin fiyatı arttı

1 Samsun'da ekmeğin fiyatı arttı

Pet shop'ta yangın çıktı, farklı türdeki kuşlar telef oldu

2 Pet shop'ta yangın çıktı, farklı türdeki kuşlar telef oldu

Bursa'da eli silahlı şahıs polisi alarma geçirdi

3 Bursa'da eli silahlı şahıs polisi alarma geçirdi

Beşiktaş'ta iş adamı Ali Rıza Gültekin silahlı saldırı sonucu öldürüldü

4 Beşiktaş'ta iş adamı Ali Rıza Gültekin silahlı saldırı sonucu öldürüldü