SEL UYARISI

Samsun da haftasonu etkili yağışların olacağını belirten Meteoroloji Bölge Müdürü Murat Asar, özellikle pazar gününe dikkat çekerek, Şehir merkezinde metrekareye 25 ile 50 kilogram, iç kesimlerde ise 50 ile 75 kilogram yağış bekleniyor. Alçak kotlarda ve

SEL UYARISI
Meteoroloji Bölge Müdürü Murat Asar, cumartesi ve pazar günü Samsun un etkili yağmur yağışı yaşayacağını açıkladı. Şehrin merkezinde metrekareye 25-50 kilogram, iç kesimlerde ise 50 ile 75 kilogram yağış beklediklerini kaydeden Asar, Şehir trafiğinde sıkıntıların yaşanabileceği gün boyunca alçak kotları ve bodrum katlarda oturanların dikkatli olmasında fayda var diye konuştu.

BODRUM KATLARA DİKKAT
Sıcaklıkların 3 ile 4 derece düşeceğini, Akdeniz üzerinden gelen nemli havanın kuzeyden gelecek soğuk havayla birleşmesiyle de etkili yağışların olacağını belirten Bölge Müdürü Asar şunları söyledi: Akdeniz üzerinden gelecek nemli hava, ülkemizin kuzeyinden gelecek soğuk havayla birleşerek şehrimizi yağışlı bir sistemin etkisine sokacak. Cumartesi günü öğle satlerinden itibaren Samsun un genelinde başlayacak olan yağışlar Pazar günün ilk saatleriyle birlikte etkisini daha da arttıracak ve gün boyu devam edecek. Pazartesi günü öğle saatlerine kadar sürmesini beklediğimiz yağışlar daha sonra şehrimizi terk edecek. Pazar günü için beklenen yağışların şehir merkezinde metrekareye 25 ile 50 kilogran  arasında olması beklenirken şehrimizin kuzeybatı ve kuzeydoğu kesimlerinde 50 ile 75 kilogram  metrekare olacağını öngörüyoruz. Bu yağışlarla birlikte sıcaklıklarımızda da 3 ile 4 derece arasında düşüş bekliyoruz. Şehir trafiğinde sıkıntıların yaşanabileceği gün boyunca alçak kotları ve bodrum katlarda oturanların dikkatli olmasında fayda var.  

Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU  


EN ÇOK OKUNANLAR

Zeytin tarlasında cinayet

1 Zeytin tarlasında cinayet

Sosyal medya fenomeni E-5'te kaza yaptı

2 Sosyal medya fenomeni E-5'te kaza yaptı

ABD, Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili nihai bir sonuca varmadı

3 ABD, Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili nihai bir sonuca varmadı