Gazze şehitleri anıldı

İsrail in saldırılarında hayatını kaybedenlerin aileleri için Gazze de şeref ve anma adında etkinlikler düzenlendi.\r\n

Gazze şehitleri anıldı
İsrail in saldırılarında hayatını kaybedenlerin aileleri için Gazze de şeref ve anma adında etkinlikler düzenlendi.

Hamas hareketinin düzenlediği törende, İsrail in 7 Temmuz da başlayan ve 51 gün süren saldırılarında yaşamını yitirenler anılırken, aileleri ve yakınları gösterdikleri metanet ve dik duruştan ötürü onurlandırıldı.

Hamas ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları nın da askeri geçit yaptığı törende konuşan Hamas liderlerinden Muşir el-Mısri, İsrail ile Filistinli gruplar arasında yürütülen dolaylı müzakerelere ilişkin Hamas, saldırılar sırasında elinde bulundurduklarıyla halkını ve düşmanını şaşırttı. Hala elimizde İsrail i şartlarımızı kabul ettirmeye zorlayacak belgeler var dedi.

Söz konusu belgelere ilişkin ayrıntılı bilgi vermeyen Muşir, Hamas müzakelere, direniş gruplarının roketleri Tel Aviv e çevrilmiş bir şekilde gidecek. Şu an önceliğimiz Gazze nin imarı. Yakında İsrail in yıktıklarını imar aşamasına gireceğiz, bunun için çalışmalar son hızla devam ediyor diye konuştu.

Öte yandan Kassam Tugayları Askeri Sözcüsü, Filistin direnişi, artık daha güçlü, Siyonistlere karşı savaşmaya eskisinden daha hazır. Askerlerimiz, saldırılar sırasında kendini geliştirmeyi bırakmadı, sonrasında da bombaya bomba, yıkıma yıkımla karşılık verecektir ifadelerini kullandı. Sözcü, İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutukları hatırlatarak, Esirlerimize, sizleri orada unutmayacağız, işgalcilerin hapishanelerindeki esaretleriniz uzun sürmeyecek sözünü verdik dedi.

İsrail, yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze ye, 7 Temmuz da havadan ve denizden, 17 Temmuz da ise karadan saldırıya geçmişti. Daha sonra orduyu karadan geri çekerek hava saldırılarına devam eden İsrail, saldırılarına Mısır ın arabuluculuğunda yürütülen görüşmelerle 26 Ağustos ta Filistinli gruplarla varılan ateşkesle son vermişti. 

İsrail in saldırılarında 2 bin 157 kişi hayatını kaybetmiş, 11 binden fazla kişi de yaralanmıştı. Saldırılarda 17 bin 200 ev, 73 cami ve 24 okul tamamen yıkılmış, binlerce bina hasar görmüştü.


EN ÇOK OKUNANLAR

AK Parti'de başvurular sona erdi! İşte Samsun aday adayı listesi

1 AK Parti'de başvurular sona erdi! İşte Samsun aday adayı listesi

Samsunspor eski teknik direktörü hayatını kaybetti

2 Samsunspor eski teknik direktörü hayatını kaybetti

Samsun'da feci kaza : 2 ölü, 2 yaralı

3 Samsun'da feci kaza : 2 ölü, 2 yaralı

Tuğla yüklü kamyon uçuruma devrildi: 2 ölü, 1 yaralı

4 Tuğla yüklü kamyon uçuruma devrildi: 2 ölü, 1 yaralı

Kendine yeten kulüp

5 Kendine yeten kulüp

Samsun'da seçim yarışı hızlandı

6 Samsun'da seçim yarışı hızlandı

Yılport Samsunspor'da önce idman sonra yolculuk

7 Yılport Samsunspor'da önce idman sonra yolculuk

Yılport Samsunspor'a ceza

8 Yılport Samsunspor'a ceza

Yılport Samsunspor'da forma savaşı

9 Yılport Samsunspor'da forma savaşı

CHP' de toplu istifa!

10 CHP' de toplu istifa!