SASBAŞ BÜYÜYOR

SASBAŞ Genel Müdürü Ercüment Karaca, Samsun Serbest Bölgesi nde kuruluşundan bu yana 1 milyar 176 milyon dolar ticaret hacmi gerçekleşti dedi\r\n

SASBAŞ BÜYÜYOR
Samsun Serbest Bölgesi Kurucu ve İşleticisi AŞ (SASBAŞ) Genel Müdürü Ercüment Karaca, 2008 yılının Haziran ayında Borsan Grup, Cey Grup, Çakıroğlu Grup ve Ulusoy Un Grubu tarafından oluşturulan konsorsiyum tarafından devralanın ve ve 4 milyon dolarlık yatırımlarla altyapısı tamamlanan Samsun Serbest Bölgesi nin Ağustos 2014 itibariyle geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 50.68 lik artış ile 68 milyon 221 bin dolar ticaret hacmine ulaştığını söyledi.

AVANTAJLAR SAĞLIYORUZ
Karaca şunları söyledi:   Samsun; kara, hava, deniz ve demiryolu ulaşımlarının dördüne birden sahip olan önemli bir lojistik merkezdir. 1998 yılında kurulan bölgemiz, 73 dönümden oluşmaktadır. Yatırımcılara, kurumlar vergisi muafiyeti, KDV, gümrük vergisi muafiyeti ve stopaj muafiyeti gibi avantajlar sağlıyoruz. Bölgemizde kuzey ülkeleri ile yapılan ticaret dışında, ilaç ampulü üretimi ve dolumu, organik mobilya ve kapı üretimi ile cerrahi el aletleri gibi farklı sektörlerde üretimler yapılmaktadır. Bölgemizde, kuruluşundan bu yana 1 milyar 176 milyon dolar ticaret hacmi gerçekleşti. 2013 yılında bir önceki yıla göre yüzde 30.5 lik artış ile 91 milyon 520 bin ticaret hacmi gerçekleşmiştir. Ağustos 2014 ayı itibariyle, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 50.68 lik artış ile 68 milyon 221 bin dolar ticaret hacmi gerçekleşmiştir. Bölgemizde 400 kişiye istihdam sağlanmaktadır diye konuştu.

Ersin DEMİR


EN ÇOK OKUNANLAR

Enflasyonla mücadeleye tam destek veren iş yerine silahlı saldırı

1 Enflasyonla mücadeleye tam destek veren iş yerine silahlı saldırı

Ticari taksinin LPG deposunda 24 kilo eroin ele geçirildi

2 Ticari taksinin LPG deposunda 24 kilo eroin ele geçirildi

(Özel) Cezaevinden firar eden genç 6 saat sonra yakalandı

3 (Özel) Cezaevinden firar eden genç 6 saat sonra yakalandı

Yanan otomobil bir kişiye mezar oldu

4 Yanan otomobil bir kişiye mezar oldu

Aşırı hız felakete yol açıyordu, taklalar atarak durabildi

5 Aşırı hız felakete yol açıyordu, taklalar atarak durabildi

Otomobil aydınlatma direğini yıktı : 1 yaralı

6 Otomobil aydınlatma direğini yıktı : 1 yaralı

Beyoğlu'nda 5 katlı binada yangın çıktı

7 Beyoğlu'nda 5 katlı binada yangın çıktı