DERSHANELER DÖNÜŞTÜ

Canik Belediyesi tarafından 5 yıl önce yapılan ve dersanelerin dönüşümüne model olan Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü’ndeki etüt merkezleri bin 800 öğrencisiyle pazartesi günü eğitim-öğretime başlıyor\r\n

DERSHANELER DÖNÜŞTÜ
Hükümet dershanelerin dönüşümü için çalışırken, Canik Belediyesi tarafından 5 yıl önce yapılan etüt merkezleri, dershanelerin dönüşümüne model oluşturuyor. Mevlana Eğitim, Kültür ve Etüt Merkezi içerisindeki Kariyer Gelişim Merkezi ile Canik Akıl Küpü Etüt ve Eğitim Merkezi’nde bin 800 öğrenci eğitim hizmeti alıyor. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik takviye derslerinin yanı sıra üniversiteye hazırlanan gençler için KPSS kurslarının bulunduğu kampüs, sahip olduğu çevre düzenlemesi, güvenliği ve hijyenik ortamı ile örnek teşkil ediyor.

DÖNÜŞÜME GÜZEL MODEL
AK Parti hükümetinin eğitime büyük önem verdiğini ifade eden Başkan Genç, Hükümetimiz eğitim alanında reformlar yaparken, bizler de Canik te asli görevimiz olmamasına rağmen eğitim alanına büyük yatırımlar yaparak hükümetimizin eğitim hedeflerine katkıda bulunuyoruz. Özellikle Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü içerisinde etüt merkezleri yaparak dershanelerin dönüşümünü ilçemizde çok önceden sağladık. Geleceğimiz adına değeri parayla ölçülemeyecek derecede önemli olan bu eğitim yuvalarımız, dershanelerin dönüşümü için güzel bir model oluşturmaktadır dedi.

EĞİTİME BÜYÜK YATIRIM
Karadeniz de eğitime en çok yatırımı yapan belediyenin kendileri olduğunu vurgulayan Başkan Genç, şunları söyledi: İlçemizde 15 yeni eğitim yuvasının yapılmasına ön ayak olduk. Okullarımızın fiziki ve kütüphane, konferans salonu gibi teknolojik eksikliklerini giderdik. Canik te eğitime yaptığımız yatırım miktarı 8 milyon lira. Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü’müzün değeri ise bundan çok daha fazla. Bilgi ve iletişimin ön plana çıktığı 21. yüzyılda hükümetimiz ülkemizi daha ileriye götürmek için çalışırken bizler daha hızlı koşmalıyız. Bunun için eğitime özel önem veriyoruz.

BAŞBAKAN SAMSUN’U ÖNEMSİYOR’
Yeni Türkiye nin yeni Başbakanı Ahmet Davutoğlu nun, göreve başlamasının ardından kısa bir süre sonra Samsun a geliyor olmasının şehir açısından önemli olduğuna işaret eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Milletin adamı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanlığı döneminde Samsun a özel önem vermiştir. Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu nun da ziyaret ettiği ilk şehirler arasında Samsun un olması bizleri mutlu etmiştir dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da öfkeli kardeş deşet saçtı! Ablası ve sevgilisini...

1 Samsun'da öfkeli kardeş deşet saçtı! Ablası ve sevgilisini...

Samsun'da silahlı saldırı: 2 yaralı

2 Samsun'da silahlı saldırı: 2 yaralı

Samsunlulara müjde! Yüzde 15 indirim yapıldı

3 Samsunlulara müjde! Yüzde 15 indirim yapıldı

Samsunspor'a çifte standart

4 Samsunspor'a çifte standart

İki belediye başkanı görevlerinden uzaklaştırıldı

5 İki belediye başkanı görevlerinden uzaklaştırıldı

16 Kasım Cuma Samsun hava durumu..

6 16 Kasım Cuma Samsun hava durumu..

Samsun'da faciaya ramak kala!

7 Samsun'da faciaya ramak kala!

Samsun'da araştırma görevlisine FETÖ'den gözaltı

8 Samsun'da araştırma görevlisine FETÖ'den gözaltı

Ali Ece'ye forma sürprizi

9 Ali Ece'ye forma sürprizi

Eğitim atışı sırasında patlama! Şehit ve yaralılar var

10 Eğitim atışı sırasında patlama! Şehit ve yaralılar var