SAMSUN, RUS BASININDA

Samsun Ekonomisini İnceleme Gezisi kapsamında kentte bir dizi ziyarette bulunan Rus gazeteciler Nina Ahilonosova ve Alexander Kharchenko, gazetelerinde Samsun a geniş yer verdi\r\n

SAMSUN, RUS BASININDA
Geçen hafta Samsun’a gelen ve bölge ekonomisini inceleme gezisi düzenleyen Rus ekonomi gazetecileri, ülkelerine döndükten sonra çalışmalara başladı. İlk yansıma Narodnaya Gazetta Editörü Alexander Kharchenko’dan geldi. Kharchenko geziyle ilgili kaleme aldığı ilk yazısına başlık olarak “Türkler Rusya’ya Yardım Etmeye Hazır” dedi.
RUSYA PAZARINA GİRMEK İSTİYORLAR 
Yazısında Samsun ve bölgeye dair izlenimlerini okurlarıyla paylaşan Rus gazeteci öncelikle Haberexen Yayın Grubu’na bu coğrafyayı ve kültürü tanıma fırsatı sunduğu için teşekkür etti.
Özellikle gıda sektörüyle yakından ilgilenen Kharchenko, gazetesinde yayınladığı ilk inceleme yazısında Yeşilküre Organik markasıyla hizmet sunan AYPİ tesisleri ile Sammey Çiftliği’ne geniş yer verdi. Yine yazısının bir bölümünde “Türkler Rusya pazarına girmek istiyor” diye belirten Kharchenko, organik üretimin standartlarından söz etti.
TÜRKLER ÇOK ÇALIŞKAN
Bafra’yı bereketli topraklarıyla bir cennete benzeten Rus ekonomi gazetecisi, Sammey Çiftliği’nde üretilen iyi tarım ürünü meyveleri Rusya pazarında görmek istediklerini arzuladıklarını vurguladı. Gazetesinde Samsun gezisi için oldukça büyük bir alan ayıran Alexander Kharchenko, son bölümde “Türkler çok çalışkan” dedi.
SAMSUN’DA VARMIŞ
Krasnodar Courier Genel Yayın Yönetmeni Nina Ahilonosova ise, “Samsun’da varmış” diyerek kentin doğal güzellikleri ve ekonomik potansiyeli ile Rus pazarında etkin olabileceğini belirtti. Rus Gazeteci Alilonosova, “Türkleri Krasnodar’a bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

İHA 


EN ÇOK OKUNANLAR

Türkiye'nin en az nüfuslu mahallesi Samsun'da

1 Türkiye'nin en az nüfuslu mahallesi Samsun'da

Samsun'da baba oğul aynı hastanede doktorluk yapıyorlar

2 Samsun'da baba oğul aynı hastanede doktorluk yapıyorlar

Büyükşehir'e adayımız var

3 Büyükşehir'e adayımız var

Taner Taşkın'a güvenoyu

4 Taner Taşkın'a güvenoyu

22 Kasım Perşembe Samsun hava durumu!

5 22 Kasım Perşembe Samsun hava durumu!

3. fakülte açılıyor

6 3. fakülte açılıyor

Samsunspor tek geçti

7 Samsunspor tek geçti

Samsunlulara uyarı var

8 Samsunlulara uyarı var

Taner Taşkın Haberaks TV'de içini döktü: 'Enerjimizi düşürmeyin'

9 Taner Taşkın Haberaks TV'de içini döktü: 'Enerjimizi düşürmeyin'

Cenaze yolunda korkunç kaza: 7 ölü, 15 yaralı

10 Cenaze yolunda korkunç kaza: 7 ölü, 15 yaralı