ESNAFIN KANALİZASYON İSYANI

İlkadım İlçesi Kale Mahallesi nde bulunan Cephane Sokak ta bir hafta önce patlayan kanalizasyon sisteminin bütün çağrılarına rağmen onarılmadığını belirten esnaf, kanalizasyonla yaşamaya mecbur bırakıldıklarını söyledi\r\n

ESNAFIN KANALİZASYON İSYANI
Samsun un İlkadım İlçesi Kale Mahallesi Cephane Sokak ta bir haftadır kanalizasyon suları içerisinde yaşamaya mecbur bırakıldıklarını söyleyen esnaf, kendilerini dikkate almamakla suçladıkları SASKİ ve Büyükşehir Belediyesine tepki gösterdi. 

PİSLİK İÇERİSİNDE YAŞIYORUZ
Seslerini duyuramamaktan şikayet eden esnaf İbrahim Saraç, Bir haftadır pislik içerisindeyiz. Şikayetimizi hem SASKİ ye hem de Büyükşehir Belediyesi ne ilettik ama kimse dikkate almadı. Yazıklar olsun ki bir haftadır pisliğin içerisinde yaşıyoruz. Binanın lağımı sokağa akıyor, insan dışkıları arasında kaldık. Görme engelli bir vatandaş da bu pis kuyuya düştü. İşlerimizi de olumsuz yönde etkiledi bu durum. Artık sesimizi duysunlar dedi.

UTANIYORUZ
Koku yüzünden dükkanlarının kapılarını açamadıklarını, vatandaşların da sokaktan geçmediğini kaydeden esnaf Mustafa Ak ise, Şehrin göbeğinde, kuyumcu esnafının kalbi olan bir sokakta yaşanan bu olumsuzluk bizi utandırıyor. Sesimizi duymazdan gelenler de utanıyordur umarım diyerek, tepkisini dile getirdi.

Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU


EN ÇOK OKUNANLAR