CANİK TEN ULUSLARARASI BAŞARI

Canik Belediyesi Halk Oyunları Ekibi, İtalya da bu yıl 15. si düzenlenen Uluslararası Carpione Halk Oyunları Festivali nde En Güzel Kostüm Ödülü nü aldı. \r\n

CANİK TEN ULUSLARARASI BAŞARI
İtalya da düzenlenen festivallere Canik Belediyesi Halk Oyunları Ekibi damgasını vurdu. Canik Belediyesi Halk Oyunları Ekibi, İtalya da 24. Roccavivi Uluslararası Halk Oyunları Festivali, 31. Termoli Kültür ve Halk Oyunları Festivali, 20. Foino Fındık Festivali, 15. Carpione Halk Oyunları Festivali ve 10. Riccia Halk Oyunları Festivali’ne katıldı. Canik ekibi, İtalya da büyük bir organizasyon grubu olan Gruppo Folk Ru Maccature tarafından organize edilen 15. Carpione Halk Oyunları Festivali nde 3 ödülden biri olan En Güzel Kostüm Ödülü nü alırken, diğer festivallerde de büyük beğeni kazandı. Canik ekibi, gösterisinde Türk bayrağını da açtı.
EN GÜZEL KOSTÜM ÖDÜLÜ
Mısır, Yunanistan, Kenya, Romanya, Slovakya, İspanya, Macaristan ve Türkiye den 1 er, İtalya dan ise 4 olmak üzere, toplam 8 ülkeden 12 ekibin katıldığı festivalde Leonardo Malerba adına düzenlenen özel yarışma gecesinde bu kişinin adına verilen En Güzel Kostüm Ödülü nün sahibi Canik Halk Oyunları Ekibi oldu. Folklor ekibini tebrik eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, şanlı Türk bayrağını sahnede dalgalandırdıkları ve şehrimizin adını uluslararası arenada duyurdukları için onur duyduklarını söyledi.
ŞEHRİN ADINI DUYURDULAR
Canik Belediyesi olarak kültür sanat faaliyetlerine önem verdiklerini belirten Başkan Genç, Türk milleti olarak geniş ve köklü bir kültüre sahibiz. Bunlardan bir tanesi de folklorümüz. Canik Belediyesi olarak kurduğumuz folklor grubumuzun çıktığı yurt dışı turnesinden başarıyla dönmesi bizleri mutlu etti. Çünkü orada birçok festivale katılan ekibimiz şehrimizin adını duyurmuştur. Bu bakımdan kültür faaliyetlerine ayrı bir önem veriyoruz. İnanıyorum ki folklorcularımız ileride daha büyük başarılara imza atacak ve şehrimizin adını uluslararası alanda duyurmaya devam edeceklerdir. Kendilerine teşekkür ediyorum diye konuştu.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da polis memuru ölü bulundu!

1 Samsun'da polis memuru ölü bulundu!

Metincan Cici isyan etti

2 Metincan Cici isyan etti

Samsun'da trafik kazası: 6 yaralı

3 Samsun'da trafik kazası: 6 yaralı

CHP'de Atakum'a 5'inci aday

4 CHP'de Atakum'a 5'inci aday

Samsun'da öğrenci servisi kaza yaptı: 4'ü öğrenci, 5 yaralı

5 Samsun'da öğrenci servisi kaza yaptı: 4'ü öğrenci, 5 yaralı

Samsun'da dehşet saçmıştı... Ruh sağlığı hastanesine sevk edildi

6 Samsun'da dehşet saçmıştı... Ruh sağlığı hastanesine sevk edildi

20 Kasım Salı Samsun hava durumu! Soba zehirlenmelerine dikkat

7 20 Kasım Salı Samsun hava durumu! Soba zehirlenmelerine dikkat

Ahmet Altın yıkıldı

8 Ahmet Altın yıkıldı

Kritik hafta

9 Kritik hafta

Samsunlulara müjde! Bu fuarda 'iş' var

10 Samsunlulara müjde! Bu fuarda 'iş' var