HAVAALANI 15 MART’TA AÇILIYOR

Avrupa ve Türkiye nin deniz yüzeyi doldurularak inşa edilen ilk havaalanı olan Ordu-Giresun Havaalanı nın resmi açılışı, 15 Mart 2015 te yapılacak. \r\n

HAVAALANI 15 MART’TA AÇILIYOR
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, havaalanının alt yapısının tamamlandığını, üst yapıda ise inşaat çalışmalarının devam ettiğini söyledi. 
Havaalanının resmi açılış tarihinin netleştiğini dile getiren Yılmaz, Artık Türkiye nin denizdeki havaalanı oluşmasına çok kısa bir süre kaldı. 2011 yılında hep beraber programa aldığımız ve temelini attığımız havaalanı inşallah 15 Mart 2015 tarihinde resmi ve fiili olarak hizmete açılmış olacak diye konuştu.
3.5 YILDA 30 MİLYON TON TAŞ DÖKÜLDÜ
Projenin başladığı ilk günden bu yana denizde yaklaşık 30 milyon ton taşın döküldüğünü vurgulayan Yılmaz, 3.5 yıl önce yapımına başlanılan havaalanı 4.5 kilometre mesafeden yüzlerce kamyon düzenli taş taşıyarak denizi doldurdular. Şu anda alt yapı tamamen bitmiş durumda. Özellikle pist uçakların iniş yapabilecek seviyeye getirildi şeklinde konuştu.
ALT YAPI ÇALIŞMALARI BİTTİ
Yılmaz, dünyanın bütün uçaklarının inebileceği standartlara uygun bir pistin mevcut olduğunu vurgulayan Yılmaz, Geceleri ışıkları da yanmaya başladı. Üst yapıda ise binalar birer birer yükseliyor. Bundan sonra özellikle alt yapıda çevre düzenlemesi ve alan yeşillendirmesine başlanılacak. Projeyle ilgili hiçbir şekilde ödenek sorunumuz da yok. Her şey planladığı gibi gidiyor. Hepimiz heyecanla bekliyoruz şeklinde konuştu.
DENGELER DEĞİŞECEK
Ordu-Giresun Havaalanı Projesinin açılmasıyla bölgede dengelerin değişebileceğini belirten Yılmaz, Samsun-Çarşamba Havaalanı yolcularının yüzde 38 i, Trabzon Havaalanı yolcularının da yüzde 25 inin Ordu ve Giresunlu vatandaşlardan oluştuğunu söyledi. Yılmaz, havaalanı devreye girmesiyle Ordu ve Giresun un önemli gelişme sağlayacağını vurguladı.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

2 araç birbirine girdi: 1 yaralı

1 2 araç birbirine girdi: 1 yaralı

Beton mikseri yük trenine çarptı: 2 yaralı

2 Beton mikseri yük trenine çarptı: 2 yaralı

Karadeniz sahil yolunda kaza: 4 yaralı

3 Karadeniz sahil yolunda kaza: 4 yaralı

TEM'de feci kaza kaza: 1 yaralı

4 TEM'de feci kaza kaza: 1 yaralı

Gümüşhane'de trafik kazası: 6 yaralı

5 Gümüşhane'de trafik kazası: 6 yaralı

Van'da uyuşturucu operasyonları

6 Van'da uyuşturucu operasyonları

İnegöl'de facianın eşiğinden dönüldü

7 İnegöl'de facianın eşiğinden dönüldü

Kontrolden çıkan araç beton bariyerlere çarptı: 1 ağır yaralı

8 Kontrolden çıkan araç beton bariyerlere çarptı: 1 ağır yaralı