MAKİNE İMALATÇILARI EĞİTİM ALACAK

Ordu da Makine İmalatçılarının Eğitimi ve Yetirliliklerinin Geliştirilmesi projesi kapsamında 45 usta eğitim alacak. Ağustos 2015 de sona erecek projenin maliyeti ise 203 bin euro olacak. \r\n

MAKİNE İMALATÇILARI EĞİTİM ALACAK
Ordu Sinema Otel’de gerçekleştirilen proje tanıtım toplantısına, Vali irfan Balkanlığolu, Ordu Üniversitesi(ODÜ) Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, ODÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mithat Akgün, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası(OTSO) Başkanı Servet Şahin ve OTSO Meclis Başkanı Ufuk Ünal katıldı.
Gerçekleşen proje tanıtım toplantısında, ODÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mithat Akgün, katılımcılara Avrupa Yeterlilik Çerçevesinde Makine İmalatçılarının Eğitimi ve Yeterliliklerinin Geliştirilmesi projesi ile ilgili bilgiler verdi. Düzenlenecek eğitimlerde, endüstri meslek lisesi mezunu ustalar 15 kişi, meslek yüksekokulu mezunu makine teknikeri 15 kişi ve fakülte mezunu mühendis ve teknik öğretmenler 15 kişi olmak üzere üç grupta eğitimler verilecek eğitimlere 45 kişi katılacak. Yapılacak proje eğitim programında, teknik resim ve temel malzeme bilgisi, temel bilgisayar ve solidworks, ISO 9001 kalite yönetim sistemi ile CNC programlama ve uygulamaları gibi dersler yer alacak.

AKGÜN: PROJE BÖLGESEL OLARAK FARKINDALIK OLUŞTURACAK
Proje hakkında bilgiler veren ODÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mithat Akgün, projenin Ordu, Giresun ve Samsun illerini kapsayacağını söyledi. Projenin sonunda sertifika alacak olan ustaların bölgede farkındalık oluşturacağını vurgulayan Akgün, Makine imalat ustalarında Kalite Yönetim Sistemi (ISO 9001) ve CE işaretlemeleri konularında bilinçlendirme oluşması, verilecek sertifikalar, dokümantasyon ile bilgisayar destekli talaşlı imalat teknolojileri (CNC) ve solidworks eğitimleri ile ustalarımız bölgesel olarak bir farkındalık oluşturacaktır dedi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da korkunç yangın! Yaşlı kadın diri diri yandı

1 Samsun'da korkunç yangın! Yaşlı kadın diri diri yandı

Samsun üst üste sallandı

2 Samsun üst üste sallandı

Samsun'da ekmeğin fiyatı arttı

3 Samsun'da ekmeğin fiyatı arttı

Samsunlular ekmekteki artıştan memnun değil

4 Samsunlular ekmekteki artıştan memnun değil

Karadeniz kara teslim

5 Karadeniz kara teslim

Artık Samsun'da 1 liraya ekmek yok

6 Artık Samsun'da 1 liraya ekmek yok

Samsun'da CHP-İYİ Parti'den ittifak iddiası

7 Samsun'da CHP-İYİ Parti'den ittifak iddiası

Başkan İsmail Uyanık takipte

8 Başkan İsmail Uyanık takipte

Koloğlu sahaya indi!

9 Koloğlu sahaya indi!

İstanbul'da aranan doktor karı-koca Samsun'da yakalandı

10 İstanbul'da aranan doktor karı-koca Samsun'da yakalandı