Ücretsiz seyahat kartları ekim sonuna kadar dağıtılacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, ekim ayı sonuna kadar ücretsiz seyahat kartlarının hak sahiplerine dağıtılacağını bildirdi.\r\n

Ücretsiz seyahat kartları ekim sonuna kadar dağıtılacak
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, şehit yakını, gazi, gazi yakını, vazife ve harp malullerine verilecek ücretsiz seyahat kartlarının ekim ayı sonuna kadar dağıtılacağını bildirdi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından alınan bilgiye göre, Bakan İslam, bazı şehit yakınları ve gazi derneklerinin yöneticileriyle makamında bir araya geldi.

Görüşmeye, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Taner Uran,  Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Şükrü Tandoğan, Malul Sayılmayan Gaziler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Niyazi Özman, Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Gülsen Bal, Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyon Başkanı Ziya Sözen başkanlığındaki heyet katıldı.

Derneklerin talep ve önerilerini dinleyen İslam, konuları ilgili mercilere ileteceğini ifade etti.

Bakanlık olarak şehit yakınları ve gazilerin tarafı olarak hareket ettiklerini vurgulayan İslam, Sizin için ne yapsak az. İmkanlar ölçüsünde elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Yaptıklarımız için bize teşekkür etmeyin çünkü bu bizim vazifemiz değerlendirmesinde bulundu.

Üç dernek başkanı kartını aldı

 Bakan İslam, görüşmede, şehit yakını, gazi, gazi yakını, vazife ve harp malullerine verilecek ücretsiz seyahat kartlarının ekim ayı sonuna kadar dağıtılacağı müjdesini verdi.

Ücretsiz seyahat kartları ilk kez üç dernek başkanına verildi. Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Taner Uran, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Şükrü Tandoğan, Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Gülsen Bal, ücretsiz seyahat kartlarını Bakan İslam dan aldı. 


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da ekmeğin fiyatı arttı

1 Samsun'da ekmeğin fiyatı arttı

Samsunlular ekmekteki artıştan memnun değil

2 Samsunlular ekmekteki artıştan memnun değil

Samsun üst üste sallandı

3 Samsun üst üste sallandı

Başkan İsmail Uyanık takipte

4 Başkan İsmail Uyanık takipte

Karadeniz kara teslim

5 Karadeniz kara teslim

Samsun'da CHP-İYİ Parti'den ittifak iddiası

6 Samsun'da CHP-İYİ Parti'den ittifak iddiası

Artık Samsun'da 1 liraya ekmek yok

7 Artık Samsun'da 1 liraya ekmek yok

Samsun'da korkunç yangın! Yaşlı kadın diri diri yandı

8 Samsun'da korkunç yangın! Yaşlı kadın diri diri yandı

Koloğlu sahaya indi!

9 Koloğlu sahaya indi!

İstanbul'da aranan doktor karı-koca Samsun'da yakalandı

10 İstanbul'da aranan doktor karı-koca Samsun'da yakalandı